Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Vilniuje butų kainos kyla aštuntą mėnesį iš eilės

Vilniuje butų kainos kyla aštuntą mėnesį iš eilės
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų rugsėjo mėnesio reikšmė išaugo 0,1%. Toks pat augimas buvo stebimas ir rugpjūčio mėnesį. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per metus smuko tik 0,1% ir tai yra mažiausia neigiama reikšmė per pastaruosius 22 mėnesius.

Teigiamam indekso reikšmės pokyčiui rugsėjį įtakos turėjo išaugusios butų kainos Vilniuje ir Šiauliuose. Pirmąjį rudens mėnesį sostinėje jos augo 0,2%. Tai jau yra aštuntas mėnuo iš eilės, kuomet Vilniuje fiksuojamas kainų kilimas. Vidutinė kvadratinio metro kaina sostinėje ūgtelėjo iki 4158 Lt (+10 Lt/m2). Per metus butų kainos sostinėje pasistiebė 1,2%, о nuo pastarojo žemiausio kainų lygio (2010 m. gegužės mėn.) jos yra išaugusios 4,3% (+172 Lt/m2). Šiauliuose rugsėjo mėnesį buvo stebimas 0,4% kainų augimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1899 Lt (+8 Lt/m2).

Kaune ir Klaipėdoje rugsėjo mėnesį buvo užfiksuotas 0,2% kainų sumažėjimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai smuktelėjo iki 3215 Lt (-6 Lt/m2) ir 3313 Lt (-7 Lt/m2). Panevėžyje šių metų rugsėjį kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir rugpjūtį – 1779 Lt/m2.
 
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt