Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Vilniuje butai per metus pabrango, o Kaune ir Klaipėdoje atpigo

Vilniuje butai per metus pabrango, o Kaune ir Klaipėdoje atpigo
Rugpjūtį didmiesčiuose fiksuotas parduodamų butų vidutinių pasiūlos kainų pokytis – sostinėje jis neigiamas, Kaune ir Klaipėdoje – teigiamas, palyginti su liepos mėnesiu. Vertinant metų laikotarpį, šiemet butus Vilniuje norima parduoti brangiau, Kaune ir Klaipėdoje – pigiau nei prieš metus, atskleidžia didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika. Kaune parduodamų butų vidutinės pasiūlos kainos beveik perpus mažesnės nei Vilniuje, Klaipėdoje skirtumas siekia beveik trečdalį.

Rugpjūčio mėnesį vidutinė Vilniuje parduodamų butų kaina, kuri siūloma skelbimuose, siekė apie 1516 Eur/kv. m ir buvo apie 1 proc. mažesnė nei liepos mėnesį. Tačiau metinis pokytis teigiamas – šį rugpjūtį vidutinės parduodamų butų pasiūlos kainos buvo apie 5,5 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, rodo nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt duomenys.

Kaune rugpjūtį užfiksuotas 1 proc. parduodamų butų pasiūlos kainų pokytis, palyginti su liepos mėnesiu. Metinis pokytis, priešingai nei Vilniuje, neigiamas – siekia vidutiniškai -1 proc.: rugpjūtį vidutinės parduodamų butų kainos skelbimuose buvo mažesnės nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus ir siekė apie 805 Eur/kv. m.

Klaipėdoje praeitą mėnesį, palyginti su liepa, fiksuojamas beveik vieno procento (+0,7 proc.) parduodamų butų pasiūlos kainų brangimas, o metinis pokytis siekia -0,5 proc. Vadinasi, šiemet vidutinės uostamiestyje parduodamų butų pasiūlos kainos per metus sumažėjo ir rugpjūtį siekė apie 1061 Eur/ kv. m.

Statistika parengta, remiantis vidutinėmis skelbimuose apie parduodamus butus nurodytomis kainomis, neatsižvelgiant į pastato statybos metus, įrengimo lygį, šildymo tipą, tikslią vietą mieste ar kitas ypatybes.
 
 
Šaltinis: www.aruodas.lt