Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Vilniuje butai inovatyviuose projektuose beveik 2 kartus likvidesni

Vilniuje butai inovatyviuose projektuose beveik 2 kartus likvidesni
2012 m. gruodžio 27 d. Vilnius. „Inreal valdymas“ analitikų duomenimis Lietuvoje daugiausiai statoma daugiabučių namų be modernių sprendimų, tačiau pastaruoju metu daugėja inovatyvių projektų. Vilniaus gyventojai yra linkę pirkti modernesnius butus – jie beveik 2 kartus likvidesni. Tuo tarpu kainos skirtumas nėra didelis – butai inovatyviuose daugiabučiuose yra vos 5-10 proc. brangesni.

„Sostinėje, kur inovatyvių daugiabučių vystoma daugiausia, pastebimas ryškus tokių projektų sandorių skirtumas lyginant su rinkos vidurkiu“, - teigia „Inreal valdymas“ Konsultacijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius. Pasak jo, kiekvienam Vilniuje vystomam projektui vidutiniškai per mėnesį tenka apie 1,2 parduoto buto, bet inovatyvių daugiabučių pardavimo vidurkis siekia apie 2,15 buto, o pastatuose su mažiau nei dviem moderniais sprendimais – vidutiniškai tik apie 1,1. Taigi inovatyvūs projektai pastaruoju metu yra beveik 2 kartus likvidesni.

Anot „Inreal valdymas“ analitikų, iš maždaug 100 jau pastatytų ar dar tebevystomų daugiabučių Vilniuje tik 10 yra įdiegę daugiau nei vieną inovatyvų sprendimą. Pagrindinė to priežastis – rinka dar nėra visiškai atsigavusi po stipraus nuosmukio krizės metais, ir daugeliu atveju vystytojai siekia kuo mažesnėmis sąnaudomis realizuoti projektus, tad inovatyvūs sprendimai atidedami ateičiai. „Kita vertus, gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkos tendencijos yra labai aiškios – modernaus būsto paklausa nuosekliai auga“, - teigia A. Antanavičius. 

Analizuojant pagal klases, matyti, jog sostinėje daugiausiai modernių projektų vystoma vidutinės klasės segmente. Tuo tarpu kituose Lietuvos miestuose inovatyvių projektų apskritai beveik nevystoma. Dažniausiai projektuose diegiami šie modernūs sprendimai: rekuperacinė vėdinimo sistema, saulės baterijos ar kolektoriai, drėgmės jutikliai, ventiliuojami fasadai, nuotolinė šildymo kontrolės sistema, šildymo duomenų nuskaitymas iš apskaitos prietaisu, centrinė dulkių siurbimo sistema, stiklai dengti specialia saulės spinduliuotę mažinančia plėvele, surenkamas lietaus vanduo žolės laistymui ir kt.
 
Šaltinis: www.inreal.lt