Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Vilniuje butai brangsta trečią mėnesį iš eilės

Vilniuje butai brangsta trečią mėnesį iš eilės
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų balandžio mėnesio reikšmė išaugo 0,1%. Toks pat augimas buvo stebimas ir kovo mėnesį. Tuo tarpu bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per metus, palyginti su praėjusių metų balandžiu, sumažėjo 1,3%.

Teigiamam indekso reikšmės pokyčiui balandį įtakos turėjo ir vėl išaugusios butų kainos Vilniuje. Per mėnesį jos ūgtelėjo 0,4%, o vidutinė kvadratinio metro kaina sostinėje pakilo iki 4127 Lt (+15 Lt/m2). Šių metų vasario ir kovo mėnesiais sostinėje užfiksuotas atitinkamai 0,2% ir 0,3% augimas. 

Balandį Kaune buvo stebimas 0,3% kainų sumažėjimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina smuktelėjo iki 3246 Lt (-9 Lt/m2). Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje šių metų balandį vidutinės butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir kovą – atitinkamai 3307 Lt/m2, 1887 Lt/m2 ir 1778 Lt/m2.

Per paskutinius 12 mėnesių visuose šalies didmiesčiuose metinis butų kainų pokytis išliko neigiamas: Vilniuje – 0,5%, Kaune - 3,1%, Klaipėdoje - 0,7%, Šiauliuose - 1,8% ir Panevėžyje - 3,9%
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt