Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Vasarį vidutinė butų pasiūlos kaina buvo mažesnė nei prieš metus

Vasarį vidutinė butų pasiūlos kaina buvo mažesnė nei prieš metus
Skelbimų statistika rodo, kad vasarį fiksuojamas nedidelis teigiamas vidutinių butų Vilniuje ir Kaune pasiūlos kainų pokytis, palyginti su sausio mėnesiu, o Klaipėdoje, priešingai, kainų mažėjimas. Palyginti su praėjusių metų vasariu, lūkesčiai sumažėję – butų kainos skelbimuose mažesnės nei prieš metus.

Sostinėje vasario mėnesį vidutinė skelbimuose siūloma butų kaina siekė apie 1523 €/kv. m (5258 Lt/kv. m). Palyginti su sausio mėnesiu, vasarį fiksuojamas nedidelis 0,5 proc. brangimas – vidutinės pasiūlos kainos padidėjo keliais eurais už kvadratinį metrą. Palyginti su praėjusių metų vasario mėn., matomas pasiūlos kainų mažėjimas (-0,4 proc. pokytis). 

Kaune parduodamų butų vidutinė pasiūlos kaina vasarį, palyginti su sausiu, padidėjo 1 proc. ir pasiekė vidutiniškai 798 €/kv. m (2755 Lt/kv. m). Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, skelbimuose siūlomos butų Kaune kainos vasarį buvo apie 5 proc. mažesnės nei praėjusių metų vasarį. 

Klaipėdoje vasarį vidutinė butų pasiūlos kaina siekė apie 1045 €/kv. m (3608 Lt/kv. m) ir buvo vidutiniškai 1 proc. mažesnė nei sausį. Vidutinių skelbimuose siūlomų butų kainų metinis pokytis siekia -3 proc.

„Registrų centro“ duomenys rodo, kad antrąjį šių metų mėnesį butų parduota ketvirtadaliu daugiau nei sausį – sandoriais perleisti 1939 butai, tačiau tai yra daugiau nei 700 mažesnis skaičius nei praėjusių metų vasarį, kai visoje Lietuvoje buvo įsigyti 2682 butai.

Butų pasiūlos kainų statistika paruošta, remiantis Aruodas.lt publikuotuose skelbimuose siūlomomis vidutinėmis parduodamų butų kainomis, neatsižvelgiant į konkretaus buto vietą, įrengimą, statybos metus, šildymo tipą ir kt.
 
 

Šaltinis: www.aruodas.lt