Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Vasarį šilumą taupę Vilniaus daugiabučiai vartojimą mažino 10 proc.

Vasarį šilumą taupę Vilniaus daugiabučiai vartojimą mažino 10 proc.
Vilniaus daugiabučiai namai, prisijungę prie „5 žingsnių šilumos taupymo programos“, šių metų vasarį, palyginti su tuo pačiu 2011 metų laikotarpiu, šilumą vartojo 10 proc. efektyviau. Tai rodo bendrovės „Mano būstas“ išanalizuoti duomenys.  

2013 metų vasario mėnesį vidutinis svertinis šilumos suvartojimo koeficientas įmonės administruojamuose namuose siekė 34,61. Šis rodiklis sumažėjo dešimtadaliu, palyginus su atitinkamu 2011 metų laikotarpiu, kai jis sudarė 38,46. Kuo šis koeficientas mažesnis, tuo šiluma daugiabučiuose vartojama efektyviau. 

Skaičiuojama, kad prie „5 žingsnių šilumos taupymo programos“ prisijungę sostinės daugiabučiai vasarį sutaupė beveik 380 tūkst. litų. 

Dar prieš prasidedant šiam šildymo sezonui bendrovės „Mano būstas“ prižiūrimuose Vilniaus daugiabučiuose vasarą buvo aktyviai diegiamos šilumą taupančios priemonės: keičiami pasenę šilumos punktai, statomi modernūs automatizuoti įrenginiai, montuojami nauji ir sandarinami seni langai bei laiptinių durys, montuojama šilumos sistemų balansavimo įranga, pasenusi šilumos vamzdynų izoliacija keičiama nauja. Dėl to atskiruose daugiabučiuose šilumos sutaupymas siekė 30 proc. ir daugiau. 

„Kaip ir šių metų sausį, taip ir vasarį prie „5 žingsnių šilumos taupymo programos“ prisijungusių vilniečių daugiabučiuose šiluma buvo vartojama efektyviau. Tai džiugina, nes realūs skaičiai rodo, jog taupyti šilumą tikrai verta. Nors žiema eina į pabaigą, „nesandarių“ namų gyventojus raginčiau nelaukti kito šaltojo sezono ir jau dabar pasirūpinti šilumą taupančiomis priemonėmis, kurias reikėtų įgyvendinti savo namuose“, - kalbėjo bendrovės „Mano būstas“ Vilniaus regiono vadovas Arūnas Kubilius. 

Apie „5 žingsnių šilumos taupymo programą“ 

Prie „5 žingsnių šilumos taupymo programos” visoje Lietuvoje jau yra prisijungę 800 daugiabučių namų, iš kurių beveik 500 – Vilniuje. Prie programos prisijungę vilniečiai 2011-2012 metų sezonu sutaupė 1,4 mln. litų 
 
 
Šaltinis: www.balsas.lt