Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Surasti nusipirkti NT gali reikėti 3 mėnesių, išsinuomoti – vos kelių savaičių

Surasti nusipirkti NT gali reikėti 3 mėnesių, išsinuomoti – vos kelių savaičių
Būsto ieškantieji, pradėję domėtis tam tikra nekilnojamojo turto rūšimi, pastebi skirtingų tendencijų, kainų ar pasiūlos pokyčių. Vieni mano, kad turtas pinga, kitiems kaip tik atrodo, kad siūlomos kainos yra didesnės nei anksčiau. Taip pat matyti skirtumų tarp parduodamo ir nuomojamo nekilnojamojo turto objektų.
 
Pasak daugumos būsto ieškančiųjų, parduodamo nekilnojamojo turto kainos pastaruoju metu yra stabilios (29 proc. Aruodas.lt respondentų), tačiau beveik tiek pat (28 proc.) gyventojų pastebi, kad nekilnojamasis turtas pinga. Beveik penktadalis portalo Aruodas.lt apklausos dalyvių mato skirtumų pagal statybos metus: jų nuomone, senos statybos turtas pinga, naujos statybos objektai brangsta. Likę 12 proc. respondentų nežino, ar šiuo metu vyksta kokių nors pokyčių. 

Paklausti, kokių tendencijų pastebi nuomos rinkoje, Aruodas.lt respondentai mano, kad šiuo metu sunku surasti tinkamų pasiūlymų už nuomininkui priimtiną kainą (39 proc.). Penktadalis apklausos dalyvių jau pastebėjo tendenciją, kad būsto nuoma didžiuosiuose šalies miestuose yra pabrangusi, palyginti kelių mėnesių laikotarpį, tačiau jiems prieštarauja kita dalis (17 proc.) respondentų, kurie mano, kad būsto nuoma šiuo metu kainuoja kaip tik mažiau arba tiek pat kaip ir prieš keletą mėnesių. Dar 12 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad pasiūlymų nuomotis būstą yra, tačiau jie greit dingsta, objektai greit išnuomojami.
 
Aruodas.lt apklausos dalyvių nuomone, ieškant nusipirkti nekilnojamojo turto, paieškos gali užtrukti daugiau nei 3 mėnesius (39 proc. respondentų) arba iki 3 mėnesių (38 proc.). Kad pakaktų iki mėnesio laikotarpio, tiki vos daugiau nei penktadalis asmenų.

Norint išsinuomoti, paieškos truktų trumpiau: apklausos dalyvių nuomone, pakaktų iki mėnesio arba šiek tiek daugiau nei mėnesio laikotarpio (67 proc.) arba vos savaitės (25 proc.).  Beveik kas dešimtas respondentas įsitikinęs, kad susirasti, ką galima nuomotis, užtektų daugiausiai dviejų dienų. 

Paklausti, kokiam nekilnojamajam turtui – pigesniam ar brangesniam – vartotojai teikia pirmenybę, dauguma pripažįsta, kad kreipia dėmesį į visokius pasiūlymus (53 proc. respondentų), tačiau matyti tendencija, kad paklausesnis pigesnis ir prasčiau įrengtas būstas nei brangesnis ir kokybiškiau įrengtas. Pigesnio, ne taip gerai įrengto būsto ieško 40 proc. apklausos dalyvių, brangesnio ir gerai įrengto – vos 7 proc. 

Būsto ieškantieji pripažįsta, kad žiūrinėdami būsto pasiūlymus ar pačius objektus susiduria su kai kuriomis problemomis. Pasak jų, dažnai kainos atitinkamam objektui yra per didelės arba prasilenkiančios su gyventojų pajamomis, taip pat skundžiamasi neskoningu įrengimu arba prastu erdvės išplanavimu.
Šaltinis: www.aruodas.lt