Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Su kaimynais draugaujate ar jų vengiate?

Su kaimynais draugaujate ar jų vengiate?
Kartais sakoma, kad geras kaimynas yra artimesnis už giminaitį – nuoširdžiai sutarti su kaimynu reiškia, kad bet kada galėsite kreiptis pagalbos, patikėti saugoti namus, jei tektų išvykti, ar apskritai turėsite gerą draugą, gyvenantį šalia. Ar sutariame su kaimynais? Gal kaip tik vengiame artimesnių draugysčių su netoliese gyvenančiais asmenimis?

Apklausos rezultatai atskleidė, kad ne visi puola itin artimai bičiuliautis su savo kaimynais. Nors dauguma su kaimynais sutaria (dalis pasisveikina, persimeta vienu kitu žodžiu, o kai kurie jau yra tapę draugais ir apsilanko vieni pas kitus svečiuose), vis dėlto netgi 37 proc. apklausos dalyvių teigia, kad su kaimynais išvis nebendrauja. Tai ypač galioja persikėlus į naują gyvenamąją vietą: apsigyvenę naujame name, pusė respondentų nori susipažinti ir bendrauti su šalia gyvenančiais asmenimis, o pusė tiesiog pasisveikina, bet labiau susidraugauti nenori, atskleidė didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt apklausa.

 Paklausti, kodėl gerai turėti kaimynų, dauguma respondentų kaip pagrindinį dalyką įvardija faktą, jog yra jaukiau gyventi, kai netoliese įsikūrę daugiau žmonių. Taip pat kaimynai vertinami dėl to, kad galima kreiptis, prireikus pagalbos, galima patikėti namų priežiūrą išvykus ar kad susidraugaujama su naujais žmonėmis.

Pagrindinis minusas, susijęs su kaimynais, daugumai Aruodas.lt apklausos dalyvių atrodo negalėjimas triukšmauti, garsiai klausytis muzikos, garsiau bendrauti savo bute (38 proc. respondentų) arba kitų gyventojų keliamas triukšmas (25 proc.). Likusieji skundžiasi kaimynais dėl privatumo trūkumo – pasak respondentų, kai kurie kaimynai yra linkę kišti nosis ne į savo reikalus.

Paprašyti apibūdinti savo kaimynus, dauguma apklausoje dalyvavusių asmenų negaili gerų žodžių. Didžioji dalis respondentų savo kaimynus apibūdina kaip ramius, plepius, norinčius pasikalbėti ir draugiškus žmones. Vidutiniškai penktadalis pastebi, kad jų kaimynai nedraugiški ir triukšmingi.
 
 
Šaltinis: www.aruodas.lt