Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Sostinėje vėl pabrango butai

Sostinėje vėl pabrango butai
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų kovo mėnesio reikšmė išaugo 0,1%. Palyginti su praėjusių metų kovu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose sumažėjo 1,6%.

Bendram kovo mėnesio indekso reikšmės pokyčiui įtakos turėjo 0,3% ūgtelėjusios butų kainos Vilniuje. Tai yra antras mėnuo iš eilės, kuomet sostinėje fiksuojamas kainų augimas. Vidutinė kvadratinio metro kaina sostinėje išaugo iki 4112 Lt (+11 Lt/kv. m). Kaune buvo užfiksuotas 0,1% kainų sumažėjimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina smuktelėjo iki 3255 Lt (-3 Lt/kv. m). Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje šių metų kovą vidutinės butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir vasarį – atitinkamai 3307 Lt/kv. m, 1877 Lt/m2 ir 1778 Lt/kv. m.

Per paskutinius 12 mėnesių visuose šalies didmiesčiuose metinis butų kainų pokytis išliko neigiamas: Vilniuje – 1,1%, Kaune - 2,9%, Klaipėdoje - 0,7%, Šiauliuose - 1,8% ir Panevėžyje - 3,9%.
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt