Nekilnojamo turto skelbimai
Nr.1

Prisijungti

Registrų centro 2016 m. II ketvirčio būsto kainų apžvalga

Registrų centro 2016 m. II ketvirčio būsto kainų apžvalga

Antrąjį šių metų ketvirtį daugelio būsto segmentų kainos kilo nuosaikiai, pastebimiau augo naujo būsto kaina didmiesčiuose. Iš viso praėjusį ketvirtį būstui Lietuvoje išleista 400 mln. Eur – ketvirtadaliu daugiau, nei pirmuosius tris šių metų mėnesius.

 

Naujos statybos butai

Preliminariais Registrų centro duomenimis, pastaruosius tris mėnesius Vilniuje naujo buto 1 kvadratinio metro kaina siekė 1 526 Eur. Tai yra 4,7 proc. daugiau, nei pirmąjį šių metų ketvirtį, ir 5,1 proc. daugiau už 2015 m. vyravusią kainą.

Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje antrąjį šių metų ketvirtį fiksuota vidutinė 956 Eur/kv. m kaina. Lyginant su metų pradžia, nauji butai šiuose didmiesčiuose brango 14,2 proc. Pastarąjį ketvirtį čia vyravusi kaina yra ir 12,4 proc. didesnė, nei vidutinė 2015 m.

Pakilusi vidutinė naujos statybos butų kaina didmiesčiuose gali reikšti augantį pirkėjų susidomėjimą aukštesnės ekonominės klasės butais, kai tuo metu sostinėje šio būsto segmento kainų augimą pristabdo nesenkanti pasiūla.

Miesteliuose ir kaimuose antrąjį šių metų ketvirtį naujos statybos butai kainavo vidutiniškai 708 Eur už kvadratinį metrą.

 

Senos statybos butai

Vidutinė senos statybos butų kaina Vilniuje siekė 1 271 Eur/kv. m. Lyginant su pirmaisiais trim šių metų mėnesiais, šio būsto segmento kaina sostinėje kilo 2,6 proc., o palyginus su praėjusių metų kainos vidurkiu – 7,5 proc.

Kituose keturiuose didmiesčiuose, kur antrąjį ketvirtį vyravo 697 Eur siekianti 1 kvadratinio metro kaina, stebėtos panašios tendencijos – lyginant su pirmuoju ketvirčiu kaina augo 2,2, o su 2015 m. vidurkiu – 2,4 proc.

Rajonų centruose senos statybos butai kainavo 341 Eur/kv. m – 4,7 proc. daugiau, nei pirmąjį ketvirtį, ir 7,2 proc. daugiau, nei 2015 m. vyravusi kaina.

Tuo metu kituose miestuose ir kaimuose senos statybos butą galima buvo įsigyti mokant 333 Eur už kvadratinį metrą. Lyginant su pirmuoju šių metų ketvirčiu, tokie butai čia pigo 10 proc., tačiau išlieka 6,5 proc. brangesni, nei vidutinė kaina pernai metais.

Daugiausia būstui skirtų lėšų Lietuvoje išleidžiama būtent senesnės statybos butams – praėjusį ketvirtį jiems teko 58 proc. visos būsto rinkos apyvartos – tai yra 3,5 procentinio punkto mažiau, nei metų pradžioje.

 

Naujos statybos namai

Tiek naujos, tiek senesnės statybos namų rinka mūsų šalyje yra nevienalytė, tad stebint šio būsto segmento kainų pokyčius nėra galimybės nustatyti ryškių tendencijų.

Vilniuje naujos statybos gyvenamųjų namų kaina siekė vidutiniškai 892 Eur/kv. m – 7,3 daugiau, nei sausį–kovą, ir 14,5 brangiau už 2015 m. kainų vidurkį.

Kituose didmiesčiuose naujos statybos namai pardavinėti vidutiniškai už 574 Eur/kv. m. Tai yra 17,6 proc. brangiau už pirmąjį ketvirtį ir 12 proc. brangiau už pernai vyravusią kainą.

Rajonų centruose fiksuotas naujos statybos namų kainos mažėjimas, tačiau pastarojo ketvirčio kaina beveik nesiskiria nuo pastarųjų penkerių metų kainos vidurkio.

Senos statybos namai
Senesnės statybos namų kaina Vilniuje antrąjį šių metų ketvirtį, lyginant su pirmu, mažėjo keliais procentais ir siekė 940 Eur/kv. m – ši kaina atitinka 2015 m. kainų lygį.

Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose senos statybos gyvenamųjų namų kaina siekė 509 Eur/kv. m ir mažėjo žymiau – 4,2 proc. lyginant su pirmuoju šių metų ketvirčiu, ir 6 proc. lyginant su pernai vyravusia kaina.

Rajonų centruose anksčiau statyti individualūs gyvenamieji namai įsigyti už 335 Eur/kv. m, o kaimiškoje vietovėje tokių namų kaina siekė vidutiniškai 262 Eur/kv. m.

 

Šaltinis: www.registrucentras.lt