Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Prognozė: butų kainos Vilniuje per pusmetį liks stabilios, Kaune ir Klaipėdoje sumažės

Prognozė: butų kainos Vilniuje per pusmetį liks stabilios, Kaune ir Klaipėdoje sumažės
Nekilnojamojo turto kainos kris ar kils – klausimas, rūpintis ir savininkams, ir pirkėjams. Remiantis Aruodas.lt duomenimis, išanalizuoti vykę nekilnojamojo turto rinkos pokyčiai ir atlikta prognozė, kokių butų rinkos pokyčių galima tikėtis per artimiausią pusmetį.

Išanalizavus paskutinių dvejų metų (nuo 2012 metų sausio) duomenis, Vilniuje butų kainos krito iki 2012 metų rugpjūčio mėnesio, o vėliau butų rinka ėmė pamažu atsigauti – fiksuojama kainų didėjimo ženklų. Tačiau kainų pakilimas dar nėra labai didelis. Kaune parduodamų butų kainos išlaiko kritimo tendenciją. Klaipėdoje parduodamų butų kainos krito iki 2013 metų vasario, per kitus kelis mėnesius šiek tiek kilo, o nuo gegužės vėlgi fiksuojamas kainų kritimas, besitęsiantis iki šiol.

Apibendrinus trijų didžiųjų miestų duomenis, nuo 2013 metų pradžios pastebimas parduodamų butų kainos kilimas Vilniuje, tačiau Kaune ir Klaipėdoje nors ir buvo keletas šuolių, tačiau ilgo laikotarpio atžvilgiu kaina yra vis dar krintanti.

Parduodamų butų pasiūlos statistika rodo rinkos svyravimų. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skelbimų skaičius ypač didėjo butų kainoms krintant, o, kainoms stabilizavusis, pasiūla sumažėjo. Mažiausia parduodamų butų pasiūla Vilniuje buvo 2012 metų viduryje, Kaune – šių metų viduryje, Klaipėdoje – 2013 metų pirmaisiais mėnesiais. Šiuo metu pasiūla auga Vilniuje ir Kaune, o Klaipėdoje rodo mažėjimo tendenciją.

Įvertinus butų kainų skelbimuose ir skelbimų skaičiaus kitimo tendencijas nuo 2008 m., prognozuojama, kad Vilniuje esančių butų kainos po pusmečio liks stabilios (žr. 1 pav.), o skelbimų skaičius pastebimai mažės (žr. 2 pav.) šių metų gruodį, tačiau kitų metų pradžioje vėl ims kilti ir pavasarį bus sumažėjęs tik apie 3 procentus. 
 
 
1 pav.
 
 
2 pav.

Kaune skelbimuose pateikiamos parduodamų butų kainos turėtų išlaikyti tendenciją mažėti (žr. 3 pav.) – prognozuojama, kad po pusmečio vidutinės butų kainos bus apie 1,3 proc. mažesnės nei šiuo metu.
 
 
3 pav.
 
Kaune parduodamų butų pasiūla per paskutinį pusmetį turėtų likti stabili (žr. 4 pav.).
 
 
4 pav.
 
Klaipėdoje prognozuojamas pusmetinis 2,15 proc. butų kainos mažėjimas (žr. 5 pav.).
 
 
5 pav.
 
Klaipėdoje po pusmečio pasiūla turėtų būti sumažėjusi vidutiniškai 1,6 proc. (žr. 6 pav.).
 
 
6 pav.
 
 

Šaltinis: www.aruodas.lt