Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Po 2 metų pertraukos Lietuvoje – teigiamas metinis butų kainų pokytis

Po 2 metų pertraukos Lietuvoje – teigiamas metinis butų kainų pokytis
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų spalio mėnesio reikšmė išaugo 0,1%. Tai jau trečias mėnuo iš eilės kai fiksuojamas toks pats augimas. Po 2 metų pertraukos vėl fiksuojamas bendras teigiamas metinis kainų pokytis, kuris šių metų spalio mėnesį sudarė 0,2%.

Teigiamam indekso reikšmės pokyčiui spalio mėnesį didžiausią įtaką turėjo jau devintą mėnesį iš eilės augančios butų kainos Vilniuje. Sostinėje spalį buvo užfiksuotas 0,3% kainų kilimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 4171 Lt (+13 Lt/m2). Per metus butų kainos Vilniuje ūgtelėjo 1,6%, о nuo pastarojo žemiausio kainų lygio (2010 m. gegužės mėn.) jos yra išaugusios 4,7% (+185 Lt/m2). Panevėžyje spalio mėnesį buvo užfiksuotas 0,4% kainų augimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina ūgtelėjo iki 1787 Lt (+8 Lt/m2).

Kaune spalio mėnesį buvo stebimas 0,3% kainų sumažėjimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina smuktelėjo iki 3205 Lt (-10 Lt/m2). Klaipėdoje ir Šiauliuose butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir rugsėjį – 3313 Lt/m2 ir 1899 Lt/m2.
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt