Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Per metus butų nuoma didmiesčiuose pabrango bent dešimtadaliu

Per metus butų nuoma didmiesčiuose pabrango bent dešimtadaliu
Butų nuomos kainos didžiuosiuose šalies miestuose, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje šiuo metu yra bent dešimtadaliu didesnės nei pernai. Patys nuomininkai pastebi, kad nuomojamų butų pasiūlymų yra, tačiau kai kurių kainos tokios, kurios neatitinka būsto įrengimo ir kokybės, arba tokios, kurių nuomininkai neišgali mokėti.

Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt atlikta apklausa atskleidė, kad šiuo metu paklausiausi dviejų kambarių butai nuomai (50 proc. respondentų). Beveik trečdalis ieško vieno kambario butų (30 proc.), penktadaliui tinkamiausi trijų kambarių butų pasiūlymai. Nuomininkai teigia, kad labiausiai domisi standartinio tipo butais nuomai (35 proc.) arba tokiais, kuriuose svetainė yra sujungta su virtuve (24 proc.). Apie 17 proc. Aruodas.lt apklausoje dalyvavusiųjų rinktųsi loftą, 11 proc. – butą per kelis aukštus. Likusiems tiktų palėpės tipo butas arba toks, kuriame būtų viena bendra erdvė.

Šiuo metu vidutinės butų nuomos kainos Vilniuje yra beveik 10 proc. didesnės nei praėjusiais metais tuo pačiu metu, rodo didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika. Nuomojamų butų sostinėje vidutinė siūloma kaina dabar yra apie 29 Lt/kv. m (pateikiami bendri duomenys, neatsižvelgiant į tikslesnę pastato vietą mieste, statybos metus, šildymo tipą, įrengimą ir kt.).

Vidutinė vieno kambario buto nuomos kaina sostinėje šiuo metu siekia apie 800–900 Lt/mėn., dviejų kambarių – 1100–1300 Lt/mėn. (pateikiami bendri duomenys). Išanalizavus duomenis apie skirtinguose mikrorajonuose nuomojamus butus matyti, kad Vilniaus Senamiestyje vidutinė buto nuomos kaina siekia 38 Lt/kv. m, Šiaurės miestelyje – 27 Lt/kv. m, Žirmūnuose – 24 Lt/kv. m, Fabijoniškėse – 21 Lt/kv. m. 

Kauno mieste nuomojamų butų kainos, siūlomos skelbimuose, per metus yra išaugusios apie 16 proc., šiuo metu kaina yra apie 19 Lt/kv. m. Vieno kambario butų vidutinė nuomos kaina šiame mieste šiuo metu siekia apie 600 Lt/mėn., dviejų kambarių – apie 800–1000 Lt/mėn.
Senamiestyje esančius butus norima išnuomoti vidutiniškai už 30 Lt/kv. m, Centre – už 22 Lt/kv. m, Žaliakalnyje – už 18 Lt/kv. m, Dainavos mikrorajone – apie 14 Lt/kv. m.

Klaipėdoje nuomojamų butų kainos, kurios nurodomos skelbimuose, šiemet vidutiniškai 16 proc. didesnės nei praėjusių metų tuo pačiu metu, rodo Aruodas.lt skelbimų statistikos duomenys. Vidutinė kvadratinio metro nuomos kaina mieste siekia apie 20 Lt. Vieno kambario butus uostamiestyje šiuo metu norima išnuomoti vidutiniškai už 600–800 Lt/mėn., dviejų kambarių – už 1000–1100 Lt/mėn. 

Atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad norintieji nuomotis yra jautrūs kainos pokyčiams: respondentų teigimu, šiuo metu yra butų, kurie jiems patiktų, tačiau nuomos kaina yra per didelė – nuomininkai tokios negali arba nenori mokėti (58 proc. apklausos dalyvių). Vidutiniškai trečdaliui atrodo, kad pasiūlos trūksta. Likusieji dešimtadalis randa tinkamų būstų už priimtiną kainą.
 
 
Šaltinis: www.aruodas.lt