Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Nuomininkai skuba susirasti būstą iki švenčių

Nuomininkai skuba susirasti būstą iki švenčių
Didžiausias butų nuomos aktyvumas kiekvienais metais didžiuosiuose šalies miestuose fiksuojamas antroje vasaros pusėje, kai studijuoti besiruošiantieji sužino, kuriame mieste gyvens nuo rudens. Tačiau kai kurie nekilnojamojo turto rinkos specialistai teigia, kad būsto nuoma itin domimasi ir šaltuoju sezonu, ypač tuomet, kai tenka pradėti mokėti sąskaitas už šildymą.

Vilniuje šiuo metu pastebimas nemažas rinkos aktyvumas. Pasak nekilnojamojo turto agentūros „Proreal“ brokerio Lino Janučio, atrodo, kad dabar gyventojai nori suskubti ir išsinuomoti būstą iki švenčių, todėl itin greitai apsisprendžia, ar siūlomas objektas jiems tinkamas. Pašnekovo teigimu, sostinėje šiuo metu būsto nuomos pasiūla yra šiek tiek sumažėjusi, o kainos pakilusios apie 5–10 proc., palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Manytina, kad pasiūlos mažėjimą galima sieti su faktu, jog nuomininkai pratęsia esamas nuomos sutartis, nusprendžia likti iki tol nuomotame būste. 

Norintieji išsinuomoti būstą sostinėje, dabar labiausiai pageidauja 1 arba 2 kambarių butų, kuriuose būtų įrengtas savarankiškai reguliuojamas šildymas ir už kurio nuomą tektų mokėti ne daugiau kaip 1000 Lt/mėn. 

Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimuose publikuojamų butų nuomos kainų statistika rodo, kad vidutinės butų nuomos kainos yra stabilios, nors, palyginti rudens ir vasaros kainas, rudens kainos maždaug dešimtadaliu mažesnės nei buvusios vasarą. Vilniuje pasiūla sumažėjusi, Kaune ir Klaipėdoje – šiek tiek padidėjusi.

Šiuo metu sostinėje vidutinė nuomos kaina, neatsižvelgiant į konkrečią vietą mieste, šildymo tipą, siekia apie 22 Lt/kv. m, Kaune – apie 12 Lt/kv. m, Klaipėdoje – apie 15 Lt/kv. m. 

Vilniuje už vieno kambario buto nuomą dabar tektų mokėti vidutiniškai nuo 700 iki 900 Lt/mėn. (vertinant visą miestą, o ne konkrečiuose mikrorajonuose esančius butus nuomai), už dviejų kambarių – apie 900–1200 Lt/mėn., trijų kambarių – vidutiniškai 1300 Lt/mėn.

Už vieno kambario butą nuomai Kaune šiuo metu reikėtų mokėti apie 650 Lt/mėn., dviejų kambarių – apie 750 Lt/mėn., trijų kambarių – apie 800 Lt/mėn.

Norintieji nuomotis vieno kambario butą Klaipėdoje dabar gali rinktis iš pasiūlymų, kurių vidutinė kaina siekia apie 500–700 Lt/mėn., dviejų kambarių – apie 800 Lt/mėn., o trijų kambarių butų nuomos vidutinė kaina yra apie 1100 Lt/mėn.

Aruodas.lt informacija
Šaltinis: www.aruodas.lt