Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

NT brokerių paslaugomis naudojamasi dėl žinių trūkumo ir tikintis greitesnio pardavimo

NT brokerių paslaugomis naudojamasi dėl žinių trūkumo ir tikintis greitesnio pardavimo
Vieni neįsivaizduoja būsto pardavimo ar pirkimo proceso be brokerio ir šiuos reikalus patiki specialistui. Kiti žiūri skeptiškai ir brokerių kaip tik vengia. Kaip vertiname brokerius ir jų darbą šiuo metu?

Vos vienas iš dešimties asmenų pripažįsta, kad turi pakankamai žinių, kai kalba pakrypsta apie būsto pardavimą, pirkimą ar nuomą. Devyni iš dešimties norėtų turėti patikimą partnerį, kuris galėtų konsultuoti teisės, nekilnojamojo turto rinkos ar kitais klausimais, jei tektų pirkti, parduoti, nuomoti ar nuomotis nekilnojamąjį turtą, atskleidė didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt atliktos apklausos rezultatai.

Respondentų nuomone, nekilnojamojo turto specialistas – brokeris – reikalingiausias parduodant arba nuomojant nekilnojamajį turtą (po 28 proc. apklausos dalyvių). Vidutiniškai po penktadalį apklausos dalyvių pastebi, kad brokeris reikalingiausias perkant arba norint išsinuomoti.
 
Dauguma Aruodas.lt apklausoje dalyvavusiųjų atskleidė, kad brokerio paslaugomis naudotųsi, tikėdamiesi greitesnio pardavimo ar nuomos proceso, arba dėl to, kad patys neturi pakankamai laiko tvarkyti susijusius reikalus. Penktadalis respondentų rinktųsi brokerį dėl žinių trūkumo, dešimtadalis tikėtųsi gauti geresnę kainą. 

60 proc. respondentų prireikus pasirašytų bendradarbiavimo sutartį su brokeriu, penktadalis pasirašytų tik tuo atveju, jei matytų, jog brokeris gali parduoti už tinkamą kainą. Beveik po dešimtadalį pasirašytų tik savo ruoštą sutartį arba išvis nepasirašytų jokios. Nors dauguma naudotųsi brokerių paslaugomis, tačiau norėtų dalyvauti vykstant įvairiems procesams (aštuoni iš dešimties respondentų). Po dešimtadalį apklausos dalyvių nenorėtų patikėti brokeriui būsto raktų arba išvis brokeriu nepasitikėtų.

Bendradarbiaudami su nekilnojamojo turto brokeriu, savininkai arba būsto ieškantieji labiausiai norėtų išgirsti patarimų, kaip parduoti, nusipirkti, išsirinkti tinkamą būstą arba sužinoti, kokia yra rinkos situacija (po 29 proc.). Ketvirtadalis per pirmąjį susitikimą tikėtųsi sužinoti preliminarią būsto vertę, likusieji domėtųsi brokerio patirtimi.
 
 
 
Šaltinis: www.aruodas.lt