Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Kur ir už kiek šiuo metu gali apsigyventi studentai?

Kur ir už kiek šiuo metu gali apsigyventi studentai?
Iki naujų mokslo metų likus vos keletui savaičių, iki šiol būsto nuomai nesusiradę studentai kimba į paieškas. Liepą pastebėtas didžiausias šiemet susidomėjimas nuomojamais butais, ne prastesnės prognozės numatomos ir rugpjūčiui. Kur ir už kokią sumą šiuo metu studentai gali apsigyventi, analizuojama įvertinus nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt statistiką ir publikuojamus skelbimus.

Butų nuomos kainos didmiesčiuose

Negavusieji vietos bendrabutyje ar tiesiog norintieji nuomotis butą, Vilniuje šiuo metu už butą mokėtų panašią kainą kaip praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, o Kaune ir Klaipėdoje turėtų skirti beveik dešimtadaliu didesnę sumą nei prieš metus – Kaune butų nuomos pasiūlos kainos per metus padidėjo apie 7 proc., Klaipėdoje – apie 8 proc.

Šiuo metu Vilniuje nuomojamo buto vidutinė siūloma nuomos kaina siekia apie 8,3 Eur/kv. m, Kaune – apie 6,1 Eur/kv. m, Klaipėdoje – apie 6,3 Eur/kv. m. Vieno kambario butų nuomos kaina sostinėje siekia vidutiniškai 200-280 Eur/mėn., Kaune – apie 170-200 Eur/mėn., Klaipėdoje – apie 170 Eur/mėn. Dviejų kambarių vidutinė skelbimuose siūloma nuomos kaina Vilniuje šiuo metu yra apie 350-400 Eur/mėn., Kaune – apie 250-300 Eur/mėn., Klaipėdoje – apie 280-340 Eur/mėn. Tai vidutinės butų nuomos pasiūlos kainos, kurios gali skirtis, įvertinus konkretų nekilnojamojo turto objektą, jo tikslią vietą, įrengimą, šildymo tipą ir kt. ypatybes.

Didesni butai – bendrabučio alternatyva

Kartais studentai nuomojasi butus kartu su draugais, bendrakursiais: išsinuomoja didesnio ploto butus, kuriuose yra daugiau kambarių, ir pasidalija po atskirą kambarį. Šiuo metu keturių kambarių arba didesni butai, kuriuos šeimininkai nuomotų studentams, sudaro kelis procentus butų nuomos pasiūlos, rodo portalo Aruodas.lt statistika.

Tokie butai neretai yra senesnės statybos, juose dažnai pateikiama informacija, kad būstas gali būti nuomojamas keliems studentams arba kad galima nuomotis ir pavienį kambarį. Vidutinė apgyvendinimo kaina tokiame bute, paskaičiavus pagal kambarių skaičių asmeniui, Vilniuje siektų apie 100-150 Eur/mėn., Kaune – apie 80-120 Eur/mėn., Klaipėdoje – apie 80-100 Eur/mėn., taip pat dar tektų pridėti pinigų už komunalines ir kitas paslaugas.

Galima nuomotis kambarį

Aruodas.lt pateikiama skelbimų apie kambarių nuomą – išsinuomojus kambarį, viename bute tektų gyventi su šeimininkais arba kitais nuomininkais. Vilniuje ir Klaipėdoje kambarių nuomos kainos skelbimuose siekia vidutiniškai nuo 100 Eur/mėn., nors pasitaiko ir pavienių pigesnių variantų. Kaune vidutinė skelbimuose siūloma kambarių nuomos kaina siekia nuo 50 Eur/mėn., Klaipėdoje – nuo 60-80 Eur/mėn. asmeniui.

Kainos universitetų bendrabučiuose

Skirtingų universitetų bendrabučių kainos skiriasi, svyruoja pagal kambaryje gyvenančių asmenų skaičių, bendrabučio kokybę, paslaugų spektrą ar kt. Didžiuosiuose miestuose bendrabučio kainos asmeniui gali siekti vidutiniškai nuo keturiasdešimt kelių eurų iki šimto ir daugiau, rodo universitetų interneto svetainėse skelbiami duomenys.

 

Šaltinis: www.aruodas.lt