Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Kokius namus sugrįžę perka emigrantai?

Kokius namus sugrįžę perka emigrantai?
Palikdami Lietuvą emigrantai dažniausiai dar tik turi svajonę uždirbtus pinigus investuoti į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Tačiau vis dažniau į nekilnojamojo turto agentūras užsukantis iš užsienio grįžęs lietuvis rodo, kad atėjo metas, kai emigrantai grįžta į Lietuvą pildyti savo svajonių. 

Nemaža dalis į užsienį išvykusių uždarbiauti lietuvių tėvynės iš savo ateities planų neišbraukia: vieni planuoja į ją grįžti ir čia kurti savo ateitį, kiti – Lietuvą mato kaip tinkamą verslo platformą. Nekilnojamo turto agentūros „011“ vadovas Mantas Jaruševičius išskiria tris scenarijus. 

„Vieni emigrantai nusiperka mažus butukus, tam, kad grįžę turėtų kur apsistoti ir pailsėti. Šie žmonės į Lietuvą žvelgia jau tik kaip į šalį, kurioje aplanko gimines, atostogauja, tačiau savo ateitį sieja su šalimi, kurioje uždirba pinigus. Antra grupė perka vidutinės klasės ir dydžio butus ir juos išnuomoja. Trečioji emigrantų grupė ta, kuri ketina grįžti į Lietuvą visam laikui, ieško kotedžų ar nuosavų namų,“ – sako jis. 

Prieš keletą metų Lietuvą palikęs ir į Jungtinę Karalystę gyventi išvykęs Linas Radevičius tik patvirtina NT brokerio žodžius. 

„Tiem, kas neturi kur apsistoti ar nenori įkyrėti savo draugams, būstas Lietuvoje atstoja viešbutį. Juk mes dažniausiai grįžtame pailsėti ir susitvarkyti įvairiausių reikalų. Lietuvoje praleidžiame nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Tiek laiko viešbutyje gyventi nepatogu ir brangu. Žinoma, yra ir kita grupė, kurie neblogai užsidirbę nori sugrįžti į Lietuvą, tada ieškoma taip Anglijoje pamėgtų kotedžų,”- pasakoja L. Radevičius. 

Pasak NT brokerio M. Jaruševičiaus, emigrantai nėra retas klientas ir nekilnojamo turto agentūrose. 

„Per mėnesį į Lietuvą sugrįžusių emigrantų, kurie įsigyja įvairiausius būstus – nuo mažų butukų iki prabangių kotedžų, pasitaiko bent keletas. Apibendrinant, galėčiau pasakyti, kad pardavimų skaičius emigrantų tarpe auga. Ypač tai juntama vasaros metu. Paskutiniais mėnesiai emigrantai sudarė apie 20% mūsų klientų,”- teigia M. Jaruševičius. 

Ieškodami būstų emigrantai ypatingų reikalavimų nekelia, bet, anot M. Jaruševičiaus, pageidavimai būna labai skirtingi. 

„Viena dalis emigrantų nori, kad viskas būtų kaip toje šalyje, kurioje jie dirbo. Daugelis pripranta prie kotedžų, todėl ir sugrįžę į Lietuvą nori turėti kiemelį, kuriame galėtų pasikepti mėsos ar garažą automobiliui. Kiti – priešingai, nori, kad viskas būtų lietuviška, paprasta, nereikalauja nieko įmantraus, nekasdieniško,“- emigrantų norus apibendrina NT ekspertas.
 
 
Šaltinis: www.balsas.lt