Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Kokį nekilnojamąjį turtą ir už kiek šiuo metu pirktų būsto ieškantieji?

Kokį nekilnojamąjį turtą ir už kiek šiuo metu pirktų būsto ieškantieji?
Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt atlikta apklausa siekta išsiaiškinti, koks nekilnojamasis turtas šiuo metu labiausiai domina būsto ieškančiuosius, iš kur jie gautų lėšų, pirkdami būstą, taip pat kokią sumą galėtų skirti, pirkdami butą ar namą. 

Apklausos rezultatai atskleidė, kad būsto ieškančiuosius labiausiai domina (pateikiama mažėjimo tvarka)  butai, namai, sodybos/sodai, sklypai, butai nuomai, namai ir patalpos nuomai. Kas trečias asmuo nori pirkti butą, 22 proc. respondentų ieško namo, 20 proc. – sodybos/sodo, 8 proc. ieško tinkamo nuomojamo buto varianto, likusius domina namai nuomai arba patalpos nuomai. 

Paklausti, iš kur gautų lėšų pirkti nekilnojamąjį turtą, dauguma (beveik pusė – 47 proc.) respondentų teigia, kad parduotų jau turimą nekilnojamąjį turtą ir naują pirktų už gautus pinigus. Taip pat nemaža dalis apklausos dalyvių galėtų mokėti dalį iš santaupų, kitą dalį – iš banko paskolos (27 proc.). 11 proc. asmenų galėtų pirkti tik tuo atveju, jei pasiskolintų visą sumą, nes santaupų neturi, 3 proc. mokėtų dalį iš santaupų, kitą dalį skolintųsi iš draugų ar giminaičių. Visą sumą susitaupę turi 12 proc. Aruodas.lt apklausoje dalyvavusiųjų – jie pirktų atsiskaitydami iškart, panaudodami savo santaupas. 

Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad dauguma būsto ieškančiųjų, pirkdami butą, galėtų išleisti iki 150 000 Lt – tik tokią sumą galėtų skirti 7 iš 10–ies respondentų. Dar 14 proc. asmenų galėtų mokėti iki 200 000 Lt, dešimtadalis – iki 300 000 Lt. Brangesni butai būtų įperkami vos keliems procentams respondentų. 

Jei respondentai pirktų namą, dauguma jų galėtų išleisti iki 200 000 Lt (53 proc.). Dar penktadalis asmenų galėtų mokėti iki 300 000 Lt, 12 proc. – iki 400 000 Lt, dešimtadalis galėtų pirkti iki pusės milijono kainuojančius namus. 5 proc. respondentų būtų tinkami ir įperkami ir tie namai, kurie kainuotų nuo pusės milijono litų. 

Aruodas.lt informacija
 
 
Šaltinis: www.aruodas.lt