Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Klaipėdoje užfiksuotas 0,4% butų kainų augimas

Klaipėdoje užfiksuotas 0,4% butų kainų augimas
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų gegužės mėnesio reikšmė nepakito. Tuo tarpu bendras kainų kritimo tempas šalyje mažėja: 2013 m. pradžioje metinis butų kainų pokytis siekė -1,7 proc., o šių metų gegužę jis jau sudarė -1,0 proc.

Gegužę, nesikeičiant bendrai indekso reikšmei, butų kainos šalies didmiesčiuose judėjo skirtingomis kryptimis. Po aštuonių mėnesių pertraukos Klaipėdoje užfiksuotas 0,4 proc. butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina ūgtelėjo iki 3321 Lt (+14 Lt/kv. m). Didžiausią įtaką šiam pokyčiui turėjo išaugusios 1-2 kambarių butų kainos gyvenamuosiuose Klaipėdos rajonuose.

Vilniuje gegužės mėnesį užfiksuotas 0,1 proc. butų kainų augimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 4131 Lt (+4 Lt/kv. m). Tai jau yra ketvirtas mėnuo iš eilės, kai sostinėje stebimas kainų kilimas.

Tuo tarpu Kaune buvo užfiksuotas 0,8 proc. kainų sumažėjimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina smuko iki 3221 Lt (-25 Lt/kv. m). Šiauliuose ir Panevėžyje šių metų gegužę vidutinės butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir balandį – atitinkamai 1887 Lt/kv. m ir 1778 Lt/kv. m.
 
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt