Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Kiek už nuomą gali mokėti nuomininkai, o kiek prašoma?

Kiek už nuomą gali mokėti nuomininkai, o kiek prašoma?
Nors šiuo metu butų nuomos kainos, siūlomos skelbimuose, yra didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, vis dėlto per pirmus du metų mėnesius itin didelių pokyčių nematoma. Vilniuje vasarį, palyginti su sausiu, fiksuojamas nedidelis teigiamas pokytis, Kaune ir Klaipėdoje, atrodo, nuomos pasiūlos kainos stabilizuojasi.

Kaip kinta nuomos pasiūlos kainos?

Šiuo metu didžiuosiuose šalies miestuose už butų nuomą prašoma didesnės pinigų sumos nei prieš metus. Šį vasarį butų nuomos pasiūlos kainos Vilniuje apie 8 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, Kaune pokytis siekia apie 14 proc., o Klaipėdoje pasiūlos kainos padidėjo mažiausiai – apie 0,5 proc., atskleidė lankomiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika.

Vertinant, kaip butų nuomos pasiūlos kainos kinta nuo šių metų pradžios, pastebimesnis kainų didėjimas matomas tik Vilniuje – vasarį, palyginti su sausiu, vidutinės kainos, už kurias butus norima išnuomoti, padidėjo apie 1 proc. Kaune ir Klaipėdoje statistika rodo stabilizavimosi ženklų.

Už kiek butus norima išnuomoti?

Norintieji išsinuomoti vieno kambario butą didmiesčiuose, turėtų planuoti išleisti nuomai per mėnesį vidutiniškai nuo 150 iki 250 eurų: vidutinė vieno kambario buto nuomos kaina sostinėje šiuo metu siekia apie 245, Kaune – apie 200, o Klaipėdoje – apie 155 eurus.

Dviejų kambarių butų nuomos pasiūlos kainos panašesnės Kaune ir Klaipėdoje – skelbimuose šiuo metu siekia atitinkamai apie 300 ir 315 eurų mėnesiui. Sostinėje nuomojamų dviejų kambarių butų vidutinė skelbimuose siūloma nuomos kaina pastebimai didesnė – apie 430 eurų.

Ieškantys nuomotis trijų kambarių butus Kaune ir Klaipėdoje taip pat galėtų rinktis iš panašiai kainuojančių variantų: vidutinė kaina skelbimuose siekia apie 400 eurų Kaune ir apie 410 eurų Klaipėdoje. Remiantis šiuo metu Aruodas.lt publikuojamais skelbimais apie nuomojamus butus, trijų kambarių nuomojamų butų pasiūlos kaina Vilniuje yra 550-650 eurų.

Vidutinė butų nuomos pasiūlos kaina Vilniuje šiuo metu yra apie 8,4, Kaune – apie 5,9, o Klaipėdoje – apie 5,5 eurai už kvadratinį metrą.

Vidutinių pasiūlos kainų statistika parengta, neatsižvelgus į pastato statybos metus, įrengimą, konkrečią vietą mieste ar kitus kriterijus.

Kiek už butų nuomą gali mokėti patys nuomininkai?

Portalo Aruodas.lt atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad daugumai šiuo metu tinkama nuomos kaina – iki 200-300 eurų. Vidutiniškai 40 proc. respondentų nuomai galėtų skirti iki 200 Eur, apie 16 proc. – iki 300 Eur. Likusių respondentų dalis pasiskirsto įvairiai: po 12 proc. nuomininkų galėtų mokėti arba iki 100, arba iki 400 Eur siekiantį nuomos mokestį, po 8 proc. – iki 150 arba daugiau kaip 500 Eur. Keliems procentams tiktų tarpinis kainos variantas – nuo 400 iki 500 Eur mėnesiui.

Aruodas.lt skelbimų statistika rodo, kad šiuo metu iš didmiesčių būtent Vilniuje mažiausia pasiūla nuomojamų butų, kurių siūloma nuomos kaina siektų iki 200 Eur (15 proc. visos butų nuomos pasiūlos). Kaune tokie butai sudaro apie 30 proc. pasiūlos, Klaipėdoje – apie 24 proc.

 

Šaltinis: www.aruodas.lt