Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Kiek kainuoja seną butą pakeisti nauju?

Kiek kainuoja seną butą pakeisti nauju?
Didžiausią įtaką žmonėms daro aplinka, kurioje jie gyvena. Būsto jaukumas, saugumas, draugiška ir sociali kaimynystė – visa tai nulemia ir žmogaus savijautą bei elgesį. Tačiau dažnai finansinės galimybės neledžia gyventi tinkamoje aplinkoje - pasirodo, kad gyvenimo kokybės kaina didesnė nei yra iš tikrųjų.

Kiek kainuoja pakeisti savo gyvenamąją aplinką į geresnę? Nekalbame apie kambario bendrabutyje pakeitimą individualiu namu ant ežero kranto. Papraščiau palyginti senos statybos butą miegamajame rajone bei čia pat esantį ir anksčiau minėtais privalumais pasižymintį naujos statybos butą.

Tarkime, kad 50 kvadratinių metrų butą sename blokiniame name norime pakeisti tokio paties dydžio naujos statybos butu. Senasis butas vertas apie 150 tūkst. Lt, o už naująjį tektų sumokėti maždaug 80 tūkst. Lt daugiau. Lešų trūkumą teks skolintis iš banko. O tai – papildomi įsipareigojimai ir išlaidos. Imant paskolą 10 metų, kas mėnesį teks mokėti 770 Lt.

Paskolos dalį galima padengti šildymo sąskaitomis - šildymo kaštai senuose daugiabučiuose yra maždaug dvigubai didesni nei naujos statybos namuose. Tai įvertinę gauname, kad būtų sutaupoma apie 150 Lt kiekvieną šildymo sezono mėnesį arba vidutiniškai po 75 Lt per mėnesį. O tai reiškia, kad paskolos mėnesinė įmoka sumažėtų iki 695 Lt.

Verta atkreipti dėmesį ir į išlaidas seno namo renovacijai. Ankščiau ar vėliau namą teks renovuoti – o tai dar papildomų išlaidų. Dabartinėmis sąlygomis daugiabučio renovacija 50 kv. m butui kainuotų apie 20 tūkst. Lt. Persikėlus į naujos statybos daugiabutį šių išlaidų būtų išvengta. Tokiu būdu persikėlimo į naują butą kaina sumažėja iki maždaug 530 Lt per mėnesį.

Persikėlimą į naują vietą sumažina ir senos statybos butų nuvertėjimas. Per pastaruosius 4 metus senos statybos butai naujos statybos butų atžvilgiu atpigo 20 proc. Tikėtina, kad ateityje šis atotrūkis padidės dar bent 10 proc. Taigi persikeliant į naują tokio pat dydžio butą būtų išsaugota apie 20 tūkst. Lt turto vertės. Atsižvelgus į šią sumą, galima teigti, kad senojo buto keitimo nauju kaina sumažėjo nuo 530 Lt per mėnesį iki 360 Lt/mėn.

Remiantis statistika galima teigti, kad nekilnojamasis turtas ilguoju laikotarpiu brangsta. Pavyzdžiui, per pastaruosius 10 metų butų kainos Vilniuje padidėjo 100 proc., t. y. padvigubėjo. Darykime prielaidą, kad bendra NT kaina per ateinančius 10 metų ūgtels vos 20 proc. Todėl persikėlimas iš seno buto į naują leis dar labiau padidinti turimo turto vertę: dėl bendros NT kainos ūgtelėjimo padidėtų apie 20 tūkst. Lt, tokiu būdu galima sakyti, jog būsto pakeitimas kainuotų ne 360 Lt per mėnesį, o tik 190 Lt.

Įvertinus įvairius faktorius galima teigti, kad jaukesnė ir saugesnė aplinka kainuoja tik 190 litų per mėn. Mūsų nuomone, tai labai nedidelė suma, kuri gali padėti įgyvendinti daugelio svajones gyventi geresnėje aplinkoje.
 
Šaltinis: