Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Kiek kainuoja įrengti butą?

Kiek kainuoja įrengti butą?

Jau antrą savaitę jūsų pusryčius lydi gręžimo garsas, sklindantis iš kaimynų buto. Ir, nors kaimynas žada, kad beliko tik savaitė-kita, jus tai mažai guodžia. Pirmiausia, patys neseniai baigėte savo buto įrengimą ir žinote, kuo gali virsti „savaitė-kita“, o antra, su siaubu galvojate, kad naujas butas virš jūsų dar net neparduotas.

Ši situacija turbūt pažįstama daugeliui nusipirkusių naujos statybos butą su daline apdaila. Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt duomenimis, butų su daline apdaila arba be įrengimo pasiūla šiuo metu sudaro 45 proc. visų Vilniuje parduodamų butų skelbimų. Kaune šis procentas siekia 20 proc., o Klaipėdoje – 15 proc.

Portalo Aruodas.lt atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad būsto pirkėjai domisi ir įrengtais, ir dar neįrengtais ar su daline apdaila parduodamais butais. Daugiau nei pusė respondentų teigia, kad perkant butą jiems tiktų ir įrengti, ir su daline apdaila butai. Apie 30 proc. apklausoje dalyvavusių norėtų, kad butas būtų įrengtas, beveik penktadalis – kad su daline apdaila arba neįrengtas.

Pradėkime nuo to, kas slypi už žodžių „dalinė apdaila“. Tokiame bute bus padaryti visi santechnikos ir elektros įvadai, išbetonuotos grindys, nutinkuotos sienos. Visu kitu įrengimu – kloti grindis, klijuoti plyteles, dažyti sienas arba klijuoti tapetus, apipavidalinti lubas, pajungti santechnikos prietaisus ir atlikti daugybę kitų darbų, kurie paverčia butą jaukiais namais, teks rūpintis patiems. Tad kiekvienam naujakuriui kyla keli pagrindiniai klausimai: Kas įrengs mano namus? Kada tai bus padaryta? Kiek man visa tai kainuos?

 

Kas?

Dar prieš 20 metų atsakymas į šį klausimą būtų vienareikšmiškas: „Kas įrenginės? Aišku, kad patys.“ Dabar variantų yra daugiau. Jeigu statytojas siūlo butus tik su daline apdaila, o patys klijuoti plyteles ir tapetus neturite nei noro, nei galimybių, profesionalių statybininkų komanda gali būti vienas iš pasirinkimų. Kaip pasakoja plataus profilio statybininkas Julius Šlinkšė, su savo komanda statantis ir įrenginėjantis namus ir butus, jį samdantys žmonės turi skirtingus pageidavimus: vieni prašo tik konsultacijų, kiti nori visus įrengimo darbus patikėti profesionalams, treti statybininkus samdo tik daliai darbų, o kitus atlieka patys.

Kitas variantas – užsakinėti pilnos apdailos paslaugą iš statytojo. Tiesa, ne visi butų statytojai tokią paslaugą siūlo. O siūlantys teigia, kad žmonių, besidominančių butais su pilna apdaila, procentas auga. „Vien 2015 metais savo klientams apdailą įrengėme daugiau nei 100 butų. Vertinant pastarųjų metų tendencijas pastebime, jog klientų, norinčių įsigyti jau įrengtą butą, daugėja. Šiais metais apie 20 proc. mūsų klientų pageidavo pirkti butą su pilna apdaila, – sako AB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis. – Žmonės vis labiau brangina savo laiką, pastebi, jog perkant jau įrengtą būstą nereikia rūpintis statybininkų priežiūra ir medžiagų tiekimu. Lietuva yra viena paskutiniųjų valstybių visoje Europos Sąjungoje, kur klientai įsigyja būstus su daline apdaila ir vėliau patys turi rūpintis jų įrengimu ir susiduria su neplanuotais rūpesčiais. Mūsų projektuose Latvijoje ir Rumunijoje butai yra parduodami tik su pilna apdaila. Šitaip į naujus namus įsikraustyti galima greičiau, gyvenimas tokiuose namuose yra daug geresnis, nes praktiškai nėra nešvarumų, dulkių ir statybininkų keliamo triukšmo.“

 

Kada?

„Jeigu nereikia laukti medžiagų, 40 kv. m buto įrengimas užtrunka apie 1,5 mėnesio, – pasakoja plataus profilio statybininkas J.Šlinkšė. – Kartais užsakytų medžiagų arba prietaisų tenka laukti 2-3 savaitės, atitinkamai prailgsta ir buto įrengimas.“ Apie panašius terminus kalba ir AB „Hanner“ valdybos pirmininkas A.Avulis: „Buto įrengimas įprastai užtrunka 8-10 savaičių.“

Interjero dizainerė Evelina Aleliūnienė sako, kad žmonėms, patiems besirūpinantiems buto įrengimu, praverčia interjero projektas: „Tuomet jūs iš anksto žinosite, ką reikia įsigyti, ir galėsite pradėti siuntinėti užklausas dėl baldų pagaminimo ar kitų darbų. Turint didžiąją dalį brėžinių ir parinkčių, bus lengviau planuoti įrengimo darbus ir apskaičiuoti laiką.“

 

Nuo ko priklauso buto įrengimo kaina

„Labiausiai buto įrengimo kaina priklauso nuo žmogaus poreikių, – sako J.Šlinkšė. – Jeigu žmogus turi specifinių pageidavimų dėl medžiagų arba įrengimo, tai atitinkamai kelia įrengimo kainą. Pavyzdžiui, klientas nori, kad vonioje plytelės būtų suklijuotos be siūlių. Galime tai padaryti, bet tam reikalingos tam tikros plytelės ir daug kruopštesnis darbas. Taigi tokios vonios įrengimas kainuos brangiau.“

Jo mintį pratęsia interjero dizainerė E.Aleliūnienė: „Buto įrengimo kaina labiausiai priklauso nuo to, kokias medžiagas, baldus, prietaisus ir techniką rinksitės bei nuo ten dirbančių meistrų darbų įkainių.“ Ji atkreipia dėmesį, kad pačių pigiausių medžiagų ir paslaugų pasirinkimas vėliau gali kainuoti gerokai brangiau, mat gali tekti taisyti neįgudusių meistrų broką arba greitai keisti sulūžusius prietaisus ar priemones.

Renkantis medžiagas buto įrengimui svarbu prisiminti, kad didelė kaina savaime dar nereiškia aukštos kokybės. Jeigu samdote profesionalius statybininkus, ne pirmus metus dirbančius su būsto įrengimu, prieš pirkdami medžiagas (dažus, grindis, plyteles) pasikonsultuokite su jais. J.Šlinkšė pasakoja, kad, iš vienos pusės, jis visada stengiasi rekomenduoti tokias medžiagas, kurios labiausiai atitiktų klientų poreikius, iš kitos, statybininkai gali padėti įsigyti medžiagas šiekt tiek pigiau.  

Norintiems sutaupyti, E. Aleliūnienė pataria: „Pirmiausia reikėtų kritiškai įvertinti kiekvieną daiktą ir pasirinkti prioritetus – kam galėtumėte ir norėtumėte skirti daugiau, o kam pataupyti. Pavyzdžiui, patarčiau geriau investuoti į geras grindis ir apdailos medžiagas, nes jas pakeisti bus sudėtingiau ir brangiau, o kėdes, kavos staliuką ar kitą mobilų baldą rinktis pigesnį – galbūt po kelerių metų norėsite pakeisti interjero nuotaiką ar atsinaujinti, tad be vargo galėsite juos pakeisti naujesniais baldais.“

 

Kiek?

„Perkant jau įrengtą būstą iš mūsų kompanijos, prie būsto kainos yra pridedama tik jo įrengimo kaina. Mūsų klientams yra siūlomi trys apdailos lygiai: „Eco“, „Standard“ ir „Premium“. Kiekviename apdailos lygyje esame paruošę kelis galimus medžiagų ir spalvų pasirinkimus, pasakoja AB „Hanner“ valdybos pirmininkas A. Avulis. –  Priklausomai nuo klientų pasirinkimų, vidutinė 1 kvadratinio metro įrengimo kaina gali svyruoti nuo 175 eur/kv. m „Eco“ lygmenyje, iki 280 eur/kv. m „Premium“ lygmenyje. Vidutinė vieno kv. m įrengimo kaina „Standard“ lygmenyje yra apie 230 eur/kv. m.“ Į šią kainą jau yra įskaičiuotas ir naudojamos medžiagos, ir meistrų darbas. Tad už pilną 40 kv. m buto apdailą, perkant šią paslaugą iš statytojo, teks pakloti nuo 7000 iki 11200 eurų.

„Vidaus apdailos darbas su elektros, santechnikos darbais, plytelių klijavimu, sienų dažymu, grindų klojimu, įvairių nišų montavimu, įrenginių pajungimu, durų montavimu, užuolaidų pakabinimu, šviestuvų ir kitų prietaisų montavimu, priklausomai nuo darbų sudėtingumo, kainuoja nuo 70 eur/kv. m iki 120 eur/kv. m. Plius medžiagų kaina, kuri priklauso nuo kliento,“ – pasakoja statybininkas J. Šlinkšė. Tad už vidaus apdailos darbus įrengiant 40 kv. m butą sumokėsite nuo 2800 iki 4800 eurų. Tiesa, medžiagų pirkimu ir tiekimu teks pasirūpinti patiems.

Kokie šiuo metu parduodami įrengti butai, rasite, paspaudę šią nuorodą.

Jei domitės butais su daline apdaila, skelbimus peržiūrėsite, paspaudę šią nuorodą.

Šaltinis: www.aruodas.lt