Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Kiek kainuoja butų nuoma didmiesčiuose?

Kiek kainuoja butų nuoma didmiesčiuose?
Įpusėjus rudeniui, būsto nuomos paklausa didmiesčiuose išlieka itin didelė. Siūlantieji nuomotis būstą Vilniuje nuomos kainų nemažina – vidutinės nuomojamų butų pasiūlos kainos sostinėje laikosi stabilios. O Kaune ir Klaipėdoje nuomojamų butų pasiūlos kainų kreivė nors ir pamažu, bet ima krypti žemyn, rodo lankomiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt statistika.

Brangiausia būsto nuoma – Vilniuje, didžiausias metinis procentinis pokytis – Kaune

Rugsėjį skelbimuose siūlytos vidutinės butų nuomos kainos Vilniuje buvo tokios pat, kaip tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, o Kaune ir Klaipėdoje fiksuotas kainų didėjimas – atitinkamai 7 ir 1 proc.

Dar didesnis butų nuomos pasiūlos kainų pokytis matomas nuo metų pradžios. Rugsėjį, palyginti su sausio mėnesio statistika, nuomotojai tikėjosi už būsto nuomą sostinėje gauti apie 8 proc. didesnę sumą nei metų pradžioje, Kaune pokytis siekia apie 20 proc., Klaipėdoje – apie 12 proc.

Šiuo metu vidutinė butų nuomos kaina Vilniuje siekia apie 8 Eur/kv. m, Kaune ir Klaipėdoje – apie 5,7 Eur/kv. m. Sostinėje vidutinės butų nuomos pasiūlos kainos nekinta, yra stabilios, o Kaune ir Klaipėdoje pamažu ima mažėti, rodo portalo Aruodas.lt skelbimų statistika.

Už kokią sumą galima išsinuomoti butą didmiesčiuose?

Neatsižvelgiant į konkretaus buto ypatumus, įrengimą, tikslią vietą mieste ar kitus parametrus, šiuo metu Vilniuje vidutinė skelbimuose siūloma vieno kambario buto nuomos kaina prasideda nuo 200 Eur/mėn., Kaune ir Klaipėdoje siekia apie 180 Eur/mėn. Už dviejų kambarių buto nuomą sostinėje savininkai šiuo metu tikisi gauti vidutiniškai 350 Eur/mėn. sumą. Kaune vidutinė dviejų kambarių butų pasiūlos kaina siekia apie 250-300 Eur/mėn., Klaipėdoje – apie 220 Eur/mėn.

Skirtingose miestų vietose butų nuomos pasiūlos kainos skiriasi. Žemiau pateikiama, kokios vidutinės butų nuomos kainos siūlomos šiuo metu už vieno ir dviejų kambarių butus bei koks vidutinis šių būstų plotas.
 
 
 
Šaltinis: www.aruodas.lt