Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

EKO tendencijos skverbiasi ir į santechnikos rinką

EKO tendencijos skverbiasi ir į santechnikos rinką
Pasaulinis EKO tendencijų populiarumas, gana tvirtai šaknis įleidęs ir Lietuvoje, pamažu užkariauja naujas sritis. Maistas, prekės vaikams, drabužiai, netgi namai – šie ekologiški produktai žinomi beveik kiekvienai šeimai. Tačiau dar retas vartotojas supranta, kad ženkliuku „EKO“ žymimi ir tie produktai, kurie padeda sutaupyti nemenką šeimos biudžeto dalį. 
 

EKO ženklas suteikiamas tik energiją taupantiems produktams

Gamintojai įgyja teisę naudoti „EKO“ ženklinimą tik tai produkcijai, kuri pasižymi padidintu energetiniu efektyvumu ir leidžia mažinti gamtinių išteklių naudojimą. Vartotojų siekis taupyti vandenį ir elektros energiją paskatino ir santechnikos gamintojus išvystyti ekologiškų prekių linijas. 
 
Remiantis paskutiniųjų metų vartotojų tyrimais, Lietuvoje EKO sertifikatais paženklintą santechniką renkasi vos 20 proc. pirkėjų. Tačiau nuolat centrinės ir vakarų Europos pirkėjų tendencijas sekantis UAB „Tausanos“ vadovas Rolandas Jurgelaitis neabejoja, kad tai, kas populiaru ir vertinama ES, taip pat prasiskins kelią. „Prieš priimdami sprendimą dėl brangesnės prekės pirkėjai vis dažniau planuoja galimas patirti išlaidas ir nori įvertinti įrenginių atsiperkamumą,“ - sako vonios ir šildymo įranga prekiaujančių parduotuvių vadovas R.Jurgelaitis. –„Todėl natūralu, kad klientų žvilgnis vis dažniau nukrypsta į EKO santechnikos liniją, ne tik saugančią gamtą, bet ir padedančią nemažai sutaupyti“,- 
 
Bene didžiausios Lietuvoje namų ūkiui tenkančios išlaidos - skirtos apmokėti sąskaitoms už vandenį ir elektros energiją. Vanduo taip pat papuola ir į sparčiai mažėjančių Žemės išteklių kategoriją. Tad net ir  neturint kilnių tikslų, šiuolaikinis vartotojas linkęs rinktis „EKO“ santechniką, kuri sutaupo per 60 procentų vandens.
 

Italai ragina taupyti net tualete

Krizės išvarginti itališkos santechnikos gamintojai „Azzura“ reikliam ir ilgalaikę perspektyvą vertinančiam naujakuriui pateikia naujieną – EKO tualetą. Stipriai ištobulinta ir labai ekonomiška  vandens nuleidimo sistema leidžia sutaupyti net daugiau nei 60 proc. vandens. Įprasti tualetai, net ir naudojant skirtingus režimus, sunaudoja nuo 4 l iki 9 l vandens. Kokybe pasižymintis italų gamintojai įrodė, kad EKO santechnika net iki 3 kartų sumažina vandens sąnaudas ir išlaidas – vienam vandens nuleidimui „Azzura“ tualetas sunaudoja tik 2,7 l.
 
JTO (Jungtinių Tautų Organizacijos) skaičiavimais, daugelyje išsivysčiusių šalių iki ¼ geriamojo vandens arba 30% namų ūkio sunaudojamo vandens nuleidžiama tualete. Tad bemaž 436 milijonai žmonių pasaulyje, kenčiantys nuo vandens stygiaus, yra dar vienas raginimas taupyti.
 

Dantų valymuisi – 6 litrai kasdien

Mokslininkai ir gamtos apsauga besirūpinančios institucijos paskaičiavo, kad  
  • 120 litrų vandens sunaudojama 3 minutes maudantis duše; 
  • 80 litrų vandens sunaudojame rankomis plaudami indus;
  • 6 litrus vandens sunaudojame valydami dantis;
  • 9 litrus vandens sunaudojame kaskart nuleisdami vandenį tualete (o vidutinė 4 asmenų šeima tai daro bent 10-15 kartų per dieną).
 


Šaltinis: UAB "Adres"