Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Dėl prasidėjusio šildymo nuomos kainos gali dar labiau nukristi

Dėl prasidėjusio šildymo nuomos kainos gali dar labiau nukristi
Daugiau kaip pusė Aruodas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų mano, kad prasidėjus šildymo sezonui turėtų mažėti to nekilnojamojo turto, kurio išlaikymas kainuoja daugiausiai, kainos. Skelbimuose publikuojamų kainų statistika patvirtina respondentų nuomonę: bent jau kol kas vidutinės butų nuomos kainos didžiuosiuose šalies miestuose nors ir menkai, bet mažėja. 

Remiantis Aruodas.lt statistika, rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, vidutinės butų nuomos kainos Vilniuje buvo apie 4 proc. mažesnės, Kaune kainos skirtumas siekė apie 7 proc., Klaipėdoje – apie 6 proc., t. y. fiksuojamas vieno ar dviejų litų už kvadratinį metrą kainos kritimas. 

Pasak nekilnojamojo turto tarpininkų, butų savininkai išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą yra linkę iki šildymo sezono pradžios. Tai susiję su objektyviomis priežastimis: prasidėjus šildymo sezonui, neišnuomotas butas ne tik neatneša pajamų, tačiau didina ir sąnaudas, kurios gali siekti nuo kelių šimtų iki 1000 ar daugiau litų (priklausomai nuo turto dydžio bei šildymo tipo). Kaip teigia nekilnojamojo turto agentūros „Real Market“ atstovas Arnoldas Kazilionis, dėl šios priežasties artimiausiu metu tikėtina nedidelė kainų korekcija į mažesnę pusę. Prognozuojama, kad net jei butų nuomos skelbimuose tai neatsispindėtų, nekilnojamojo turto savininkai būtų pakantesni deryboms. 

Iš agentūros „Real market“ duomenų matyti, kad šiuo metu Vilniuje paklausiausi 1–2 kambarių butai, kurių nuomos kaina yra 500–800 Lt ir kurie nuomojami su baldais ar bent iš dalies apstatyti. Didelio dėmesio sulaukia ir butai nuomai už 1000–1500 Lt, tačiau tokius butus dažniausiai renkasi 18–35 metų amžiaus asmenys, dar nesukūrę šeimos, dažniausiai gyvenantys vieni arba dviese. Vyresni ar sukūrę šeimas nuomininkai yra linkę rinktis įsigyti nuosavą būstą.

Remiantis „Real market“ nuomos sandorių statistika, sostinėje vieno kambario buto nuomos kaina šiuo metu siekia vidutiniškai 500–800 Lt, dviejų kambarių buto –  650–1100 Lt, trijų kambarių – 1200–1600 Lt. Kainos gali skirtis priklausomai nuo vietos mieste, pastato ir šildymo tipo, buto įrengimo ir kt.

Portalo Aruodas.lt skelbimų statistika rodo, kad šiuo metu apie 60 proc. butų nuomos pasiūlos sudaro butai, už kuriuos norima gauti iki 1500 Lt/mėn. (iš jų apie 30 proc. siūloma nuomos kaina yra iki 800 Lt/mėn.). Likusi dalis pasiūlos yra brangesnių nei 1500 Lt/mėn. butų. 

Aruodas.lt informacija
Šaltinis: www.aruodas.lt