Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Dėl infliacijos įtakos būstas per metus atpigo beveik 5 %

Dėl infliacijos įtakos būstas per metus atpigo beveik 5 %
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų rugsėjo mėnesį smuktelėjo 0,3%. Rugpjūtį buvo užfiksuotas 0,1% sumažėjimas.

Nominaliosios butų kainos Lietuvos didmiesčiuose sumažėjo 1,7%. Tačiau įvertinus metinės infliacijos, kuri rugsėjį sudarė 3,3 %, įtaką, realus butų kainų metinis nuosmukis siekė 4,8%. „Šiuo metu augančios plataus vartojimo prekių ir paslaugų kainos būtent ir lemia dar spartesnį metinį realiųjų būsto kainų mažėjimą, - teigia Saulius Vagonis, bendrovės „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas.

Rugsėjį Vilniuje butų kainos smuktelėjo 0,4%, ir vidutinė kvadratinio metro kaina nukrito iki 4109 Lt (-15 Lt/kv. m). Kaune ir Panevėžyje atitinkamai buvo užfiksuotas 0,6% ir 0,7% kainų sumažėjimas. Vidutinė kvadratinio metro kaina Kaune smuko iki 3310 Lt (-20 Lt/kv. m), Panevėžyje – iki 1835 Lt (-13 Lt/kv. m). Klaipėdoje ir Šiauliuose rugsėjį vidutinės butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir rugpjūtį: Klaipėdoje – 3324 Lt/kv. m, o Šiauliuose – 1890 Lt/kv. m.

Vertinant metinius duomenis, visuose Lietuvos didmiesčiuose per paskutinius 12 mėnesių butų kainų pokytis išlieka neigiamas ir sudaro: Vilniuje – 1,5%, Kaune - 2,0%, Klaipėdoje - 0,9%, Šiauliuose - 4,0% ir Panevėžyje - 1,5%.
 
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt