Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Butų nuomos pasiūlos kainos vasarį didmiesčiuose augo

Butų nuomos pasiūlos kainos vasarį didmiesčiuose augo
Didmiesčiuose nuomojamų butų pasiūlos kainos vasario mėnesį buvo didesnės nei sausį. Vertinant metinį pokytį, per metus siūloma nuomos kaina padidėjo Kaune ir Klaipėdoje, o Vilniuje, nors tam tikrais mėnesiais ir būta svyravimų, vasario mėn. butų nuomos pasiūlos kaina buvo tokia pat, kaip praėjusių metų vasarį, rodo didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt statistika.

Vilniuje nuomos pasiūlos kaina vasarį padidėjo 1 proc.

Vasarį, palyginti su sausio mėnesiu, Vilniuje fiksuojamas teigiamas butų nuomos pasiūlos kainų pokytis – antrąjį metų mėnesį nuomos kainos padidėjo vidutiniškai 1 proc. ir šiuo metu išlaiko didėjimo tendenciją. 

Metinio pokyčio neužfiksuota – praėjusių ir šių metų vasario mėn. butų nuomos sostinėje pasiūlos kaina buvo tokia pat ir siekė vidutiniškai 8 €/kv. m, atskleidė Aruodas.lt duomenys.

Šiuo metu vieno kambario buto, esančio centrinėje miesto dalyje, nuomos pasiūlos kaina mėnesiui siekia vidutiniškai 360 €/mėn., dviejų kambarių – 600 €/mėn. Toliau nuo centro nutolusiuose mikrorajonuose už vieno kambario buto nuomą tikimasi gauti vidutiniškai 250 €/mėn., už 2 kambarių buto – 330 €/mėn.

Kaune vidutinė butų nuomos pasiūlos kaina susilygino su Klaipėdos

Kauno mieste nuomojamų butų pasiūlos kainos vasarį, palyginti su sausio mėnesiu, taip pat buvo didesnės – pokytis siekia vidutiniškai 4 proc. Vidutinė butų nuomos pasiūlos kaina vasarį siekė apie 5,5 €/kv. m.

Vertinant metinį pokytį matyti, kad butų nuomos kainos per metus padidėjo beveik penktadaliu – vasarį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, nuomos pasiūlos kainos buvo vidutiniškai 18 proc. didesnės.

Iš portalo Aruodas.lt statistikos matyti, kad vieno kambario butų centrinėje miesto dalyje vidutinė pasiūlos kaina mėnesiui šiuo metu yra apie 230 €/mėn., dviejų kambarių – 370 €/mėn. Toliau nuo centro esančiuose mikrorajonuose vidutinė pasiūlos kaina yra apie 200 €/mėn. už vieno kambario butus ir vidutiniškai 250 €/mėn. už dviejų kambarių butus. 

Klaipėdoje mėnesio pokytis siekia 2 proc. 

Klaipėdos mieste taip pat fiksuojamas teigiamas butų nuomos pasiūlos kainų pokytis – vidutinės skelbimuose siūlomos butų nuomos kainos vasarį buvo apie 2 proc. didesnės nei sausį ir siekė apie 5,5 €/kv. m. Metinis butų nuomos pasiūlos kainų šiame mieste pokytis taip pat siekia apie 2 proc.: šį vasarį butų nuomos kainos buvo apie 2 proc. didesnės nei praėjusių metų vasaro mėnesį.
 
Klaipėdos mieste šiuo metu vieno kambario butus norima išnuomoti vidutiniškai už 180–200 €/mėn, dviejų kambarių buto – vidutiniškai už 300 €/mėn. 

Statistika parengta, remiantis vidutinėmis portale Aruodas.lt publikuotuose skelbimuose nurodytomis butų nuomos kainomis, neatsižvelgiant į tikslią pastato vietą, įrengimą, statybos metus, šildymo sistemą ir kt.
 
 

Šaltinis: www.aruodas.lt