Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Butų nuoma Vilniuje ir Klaipėdoje kainuos daugiau, Kaune – atpigs

Butų nuoma Vilniuje ir Klaipėdoje kainuos daugiau, Kaune – atpigs
Butų nuomos rinkai visus metus daug įtakos turi sezoniškumas – butų nuomos pasiūlą ir paklausą veikia ne tik šildymo sezonas ir su juo didėjančios išlaidos būstui, bet ir šiltasis metų laikas. Būtent šiltuoju metu vienuose miestuose atsiranda daugiau laisvų butų ir išauga pasiūla, o kituose pasiūlos trūksta dėl padidėjusios paklausos. Artėjant vasarai, ir būstų savininkams, ir nuomininkams aktualu, kaip keisis ir ar išvis keisis būsto nuomos kainos. Todėl atlikta butų nuomos ir pasiūlos prognozė. 

Atliekant butų nuomos kainų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje prognozę gegužės, birželio ir liepos mėnesiams, remtasi minėtuose miestuose nuomojamų butų skelbimuose portale Aruodas.lt nurodytų kainų už 1 m² sumomis, t. y. vertintos butų nuomos kainų skelbimuose kitimo tendencijos nuo 2008 m. 

Butų nuoma sostinėje brangs

Įvertinus butų nuomos kainas skelbimuose, nustatyta, kad Vilniuje iki rugpjūčio mėn. butų nuomos kainos turėtų padidėti apytiksliai 9,09 proc. (palyginti vasarį buvusią ir liepą prognozuojamą butų nuomos kainų reikšmę). Manytina, kad tokį kainų pokytį galima sieti su augančia paklausa: vasarą jaunimas vyksta į sostinę dirbti sezoninio darbo, mieste gausu renginių, studentai vasarą ima ieškotis būsto rudeniui, taigi tai augina paklausą, vadinasi, ir būsto nuomos kainas.

Skelbimų skaičiaus statistika taip pat rodo butų nuomos pasiūlymų augimą – iki rugpjūčio nuomojamų butų pasiūla sostinėje turėtų išaugti 11 proc. Pasiūlymų nuomotis skaičius gali augti dėl kelių priežasčių: atsiras laisvų butų, kai dalis studentų vasarai grįš į gimtuosius miestus; pasiūlą gali didinti auganti paklausa, nuomotojus gali žavėti didesnės nuomos kainos; galbūt dalis gyventojų nuspręs įsigyti nuosavą būstą, o ne nuomotis, įvertinę nuomos ir būsto išlaikymui skirtų išlaidų sumą. 

Kaune butų nuomos kainos turėtų mažėti apie 7 proc. 

Iš kelerių metų butų nuomos kainų Kaune statistikos galima prognozuoti, kad šiame mieste iki rugpjūčio mėn. nuoma atpigs vidutiniškai 7,14 proc. Spėjama, kad tam įtakos turės sumažėjusi butų nuomos Kaune paklausa – Kaunas nėra kurortinis miestas, daugiausia renginių vasarą vyksta sostinėje arba pajūryje, vadinasi, jaunimas plūs į kitus miestus. Tai siaurins paklausą, taip pat mažės ir nuomos kainos.

Sumažėjusi paklausa gali turėti įtakos pasiūlai – prognozuojama, kad nuo gegužės vidurio pasiūla turėtų pradėti augti ir iki rugpjūčio padidėti apie 14,72 proc. 

Klaipėdoje butų nuomos kainos kis labiausiai

Iš Aruodas.lt publikuotų 2008–2011 m. butų nuomos skelbimų statistikos prognozuojama, kad butų nuomos kainos iki trečio vasaros mėnesio išaugs beveik penktadaliu – 18,75 proc. Kainos augs dėl augančios paklausos – vasarą pajūris patrauklus poilsiautojams, užsidirbti vykstantiesiems ir pan.

Priešingai nei Kaune, Klaipėdos mieste esančių butų pasiūla iki rugpjūčio turėtų sumažėti apie 12,54 proc., nes ją mažins išaugusi paklausa. 

Gyventojų prognozės įvairios

Aruodas.lt apklausoje gyventojų buvo klausiama, kokių nuomos rinkos pokyčių jie prognozuoja. Rezultatai atskleidžia, kad dauguma (37 proc.) mano, jog pokyčių nebus – kainos nekis. Likusių respondentų atsakymai pasiskirsto beveik lygiomis dalimis: beveik po penktadalį mano, kad kainos kils iki 5 proc. arba kris iki 10 proc., 16 proc. prognozuoja, kad nuoma atpigs iki 5 proc., likęs dešimtadalis – kad brangs iki 10 proc.  

Aruodas.lt informacija
 
 
 
 
Šaltinis: www.aruodas.lt