Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Butų kainos Lietuvoje per metus smuktelėjo vos 1,2 %

Butų kainos Lietuvoje per metus smuktelėjo vos 1,2 %
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų liepos mėnesį smuktelėjo 0,1%. Birželį buvo užfiksuotas toks pats sumažėjimas. Palyginti su praėjusių metų liepa, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuos kito 1,2% žemyn.

Liepą Vilniuje, butų kainoms smuktelėjus 0,2%, vidutinė kvadratinio metro kaina kito iki 4124 Lt. Kaune ir Panevėžyje buvo stebimas 0,1% sumažėjimas ir vidutinės butų kainos atitinkamai sudarė 3341 Lt/kv. m ir 1848 Lt/kv. m . Klaipėdoje ir Šiauliuose, nefiksuojant kainų pokyčių, vidutinės butų kainos liepos mėnesį išliko tokios pačios kaip ir birželį: Klaipėdoje – 3322 Lt/kv. m, Šiauliuose – 1,890 Lt/kv. m.
 
Vertinant metinius duomenis, visuose Lietuvos didmiesčiuose per paskutinius 12 mėnesių butų kainų pokytis išlieka neigiamas ir sudaro: Vilniuje – 1,2%, Kaune - 1,0%, Klaipėdoje - 1,0%, Šiauliuose - 4,0% ir Panevėžyje - 0,8%.
 
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt