Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Būsto nuomotojai nori, kad nuomininkai užtikrintų tvarką ir mokėjimus laiku

Būsto nuomotojai nori, kad nuomininkai užtikrintų tvarką ir mokėjimus laiku
Kai prabylama apie butų nuomos rinką, daugiausia diskusijų sulaukia nuomos kainos, kurios visuomet atrodo per didelės, ir nuomotojų nuomininkams keliami reikalavimai. Teigiama, kad būsto savininkai sugalvoja begalę dalykų ir reikalavimų, kurie kartais atrodo nelogiški. Tačiau iš tiesų nuomotojams svarbiausia turėti tam tikrų garantijų dėl jų turto ir atsiskaitymo už nuomą laiku.

Dauguma asmenų, nuomojančių savo turimą būstą, teigia, kad nekelia jokių specifinių reikalavimų nuomininkams, svarbiausia, kad jie tik laiku mokėtų už nuomą, kita didžioji dalis būsto savininkų vis dėlto labiausiai pageidautų, kad jų turtą nuomotųsi pora, rodo didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt atliktos apklausos rezultatai. Likęs ketvirtadalis respondentų teiktų pirmenybę, kad butą nuomotųsi viena ar kelios merginos, mažiausiai pageidaujami nuomininkai yra kelių vaikinų grupė.

Atrodo, nuomotojai nebe tokie griežti asmenų su mažais vaikais ar turinčių naminių gyvūnų atžvilgiu. Aruodas.lt apklausos rezultatai atskleidė, kad dauguma šioms asmenų grupėms sutiktų nuomoti savo nekilnojamąjį turtą, tik nuomos sutartyje numatytų kompensacijos sumą už padarytą žalą. Vos 2 proc. turto savininkų jokiais būdais nenuomotų savo turto, jei nuomininkai laikytų kokį nors naminį gyvūną, o apie trečdalį nuomotojų dėl mažų vaikų apskritai neįžvelgia jokios problemos. Pasak jų, nuomojant visuomet yra rizika, kad būstą atgausi ne tokį, kokį išnuomojai, kad kažkas bus nudėvėta, nubrėžta, o nesutikus nuomoti nekilnojamojo turto šeimoms su mažais vaikais, tai yra diskriminacija.

Apklausos dalyvių komentarai atskleidė, kad nuomodami turtą iš nuomininkų tikisi mokėjimų už nuomą ir paslaugas laiku bei tvarkos – turto savininkams itin svarbu, kad būstas būtų prižiūrimas, kad nuomininkai nekeltų nepatogumo aplinkiniams ir kad būtinai kontaktuotų su turto savininku kam nors atsitikus. Paklausti, kaip vertintų situaciją, jei kaimynai praneštų, kad nuomojame būste nuolat triukšmaujama, dauguma Aruodas.lt respondentų teigia, kad nuvyktų į butą ir įspėtų nuomininkus arba paskambintų pasikalbėti. Iš apklausos rezultatų matyti, kad nėra nė vieno nuomotojo, kuris į tokią situaciją nekreiptų dėmesio, ir yra keli procentai respondentų, kurie tokiu atveju paprašytų nuomininkų išsikraustyti.

Aruodas.lt informacija
 
Šaltinis: www.aruodas.lt