Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Būsto kainos reaguoja į neigiamas vidaus ir išorės tendencijas

Būsto kainos reaguoja į neigiamas vidaus ir išorės tendencijas
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų lapkričio mėnesio reikšmė smuktelėjo 0,3%. Spalio mėnesį buvo užfiksuotas 0,1% sumažėjimas. Bendras butų kainų metinis augimas siekia 3,6%.

„Ober-Haus“ duomenimis, lapkričio mėnesį butų kainos mažėjo visuose Lietuvos didmiesčiuose: Vilniuje – 0,3%, Kaune – 0,2%, Klaipėdoje – 0,3%, Šiauliuose – 0,5% ir Panevėžyje – 0,1%. Vidutinė kvadratinio metro kaina Vilniuje smuktelėjo iki 4.426 Lt  (-11 Lt/m2), Kaune iki 3.247 Lt (-5 Lt/m2), Klaipėdoje iki 3.367 Lt (-11 Lt/m2), Šiauliuose iki 1.925 Lt (-11 Lt/m2) ir Panevėžyje iki 1.831 Lt (-1 Lt/m2).

Nors lapkritį butų kainos smuktelėjo, tačiau metiniai butų kainų pokyčiai ir toliau visuose šalies didmiesčiuose išlieka teigiami: Vilniuje – 5,5%, Panevėžyje – 2,6%, Klaipėdoje – 1,6%, Šiauliuose – 1,3%, ir Kaune – 0,9%.

Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas:
„Šiuo metu Lietuvos būsto rinkoje stebima situacija galimai brėžia panašią kainų raidos kryptį, kuri buvo fiksuojama ir 2012 metais. Prieš dvejus metus jau matėme, kaip būsto kainas paveikė neigiamų naujienų srautas iš užsienio bei prastinamos Lietuvos ekonomikos augimo prognozės dėl Graikijos ir Eurozonos krizės. Dabartinė situacija yra kažkuo panaši, tačiau būsto paklausa išlieka pakankamai stipri ir panašu, kad neigiamos tendencijos rinkoje ilgai neišsilaikys.“
 
 
Šaltinis: www.ober-haus.lt