Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Besibaigiantis šildymo sezonas kol kas nekoreguoja būsto nuomos kainų

Besibaigiantis šildymo sezonas kol kas nekoreguoja būsto nuomos kainų
Nors šildymo sezonas artėja prie pabaigos, tačiau tai nedaro įtakos būsto nuomos kainoms – pabrangimo ar pigimo bent kol kas nematyti. Pastebimas tik pasiūlos augimas – kas mėnesį didžiuosiuose šalies miestuose atsiranda vis daugiau pasiūlymų išsinuomoti būstą. 

Vilnius. Palyginti metų duomenis, šių metų pradžioje vidutiniai butų nuomos įkainiai sostinėje yra tokie pat kaip praėjusių metų pradžioje, rodo nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika. Neatsižvelgiant į konkrečią vietą mieste, naujos statybos butų vidutinė nuomos kaina šiuo metu siekia apie 22 Lt/kv. m, senos statybos butų – apie 16 Lt/kv. m, t. y. naujos statybos butų su savarankiškai reguliuojamu šildymu nuoma yra vidutiniškai 35–40 proc. brangesnė nei senos statybos su centriniu šildymu. 

Vilniaus mieste šiuo metu naujos statybos 1 kambario buto nuoma siekia apie 900 Lt/mėn., 2 kambarių – apie 1200 Lt/mėn., 3 kambarių – 2200 Lt/mėn. Senos statybos butus galima išsinuomoti pigiau: už 1 kambario butą šiuo metu prašoma vidutiniškai 650 Lt/mėn., už 2 kambarių – 800 Lt/mėn., už 3 kambarių – 1100 Lt/mėn. Priklausomai nuo konkretaus mikrorajono, tikslesnės objekto vietos mieste, kainos gali būti ir kitokios.

Įvertinus butų nuomos Vilniuje pasiūlą, pastebėta, kad didžiausia pasiūla buvo praėjusių metų rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais. Pasibaigus būsto nuomos piko laikotarpiui, pasiūla sumažėjo, ir rodikliai augti ėmė tik šiemet – sausį, palyginti su gruodžiu, butų nuomos pasiūlymų skaičius buvo išaugęs apie 15 proc. 

Kaunas. Kaip ir sostinėje, Kaune nuomojamų butų nuomos kainos šiuo metu yra tokios pat kaip prieš metus. Senos statybos vidutinė butų nuomos kaina siekia apie 11 Lt/kv. m, naujos statybos – apie 20 Lt/kv. m.

1 ir 2 kambarių naujos statybos butą šiuo metu Kauno mieste galima išsinuomoti vidutiniškai už 1100–1250 Lt/mėn., 3 kambarių – už 1500 Lt/mėn. Senos statybos 1 kambario butai nuomojami vidutiniškai už 480 Lt/mėn., 2 kambarių – už 600 Lt/mėn., 3 kambarių – už 800 Lt/mėn.

Per paskutinius metus Kaune nuomojamų butų pasiūla buvo didžiausia praėjusių metų lapkritį. Sausį, palyginti su gruodžiu, pasiūlymų skaičius išaugo apie 10 proc.

Klaipėda. Šių metų pradžioje, palyginti su praėjusiais metais, vidutinė butų nuomos kaina Klaipėdoje yra apie 20 proc. didesnė. Senos statybos butų nuomos kaina siekia vidutiniškai 14 Lt/kv. m, naujos statybos – 19 Lt/kv. m.

2 kambarių naujos statybos butai Klaipėdoje šiuo metu nuomojami vidutiniškai už 1200 Lt/mėn., 3 kambarių – už 1700 Lt/mėn. Senos statybos butų vidutinė nuomos kaina siekia 500 Lt/mėn. už 1 kambario butą, 750 Lt/mėn. už 2 kambarių butą, 800 Lt/mėn. už 3 kambarių butą. 

Butų nuomos pasiūlos statistika rodo, kad Klaipėdoje siūlomų išsinuomoti butų skaičius sausį, palyginti su gruodžiu, sumažėjo vidutiniškai 5 proc. Tikėtina, kad pajūryje butų nuomos pasiūla didės prasidėjus šiltajam metų laikui.

Aruodas.lt informacija
Šaltinis: www.aruodas.lt