Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Baigiantis 2013 m., Vilniuje butų nuomos kainos išlaikė tendenciją kilti, o Kaune ir Klaipėdoje sumažėjo

Baigiantis 2013 m., Vilniuje butų nuomos kainos išlaikė tendenciją kilti, o Kaune ir Klaipėdoje sumažėjo
Pernai nuomojami butai buvo vienas iš paklausiausių nekilnojamojo turto tipų. Tam tikra dalis gyventojų itin ieškojo tinkamų nuomojamo būsto variantų, kita dalis, turėdami santaupų, investavo į nekilnojamąjį turtą ir ėmė jį nuomoti. 

Praėjusių metų butų nuomos tendencijos nelabai skyrėsi nuo ankstesnių: nuomininkai skaičiavo, kokią sumą teks sumokėti ne tik už nuomą, bet ir kiek reikės skirti mokesčiams. Senos statybos būstu domėtasi dėl mažesnio nuomos mokesčio, naujos statybos būstas buvo paklausus dėl pigesnio šildymo galimybių, taip pat dalis nuomininkų ieškojo patrauklesnio, sutvarkyto, geriau įrengto naujo būsto, o ne rinkosi pigesnį, bet ne tokį kokybišką, ne taip gerai įrengtą senos statybos būstą. 

Naujos statybos butai buvo nuomojami už vidutiniškai nuo 15 iki 25 proc. (priklausomai nuo miesto) didesnę kainą nei senos statybos butai, rodo didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt statistika.

Kaune ir Kaipėdoje pastebėta tokia pat tendencija kaip ankstesniais metais: antrąjį ir trečiajį metų ketvirčius butų nuomos kainos šoktelėjo į viršų, ketvirtąjį ketvirtį, pasibaigus nuomos bumo laikotarpiui, vėlgi sumažėjo (žr. 2 ir 3 pav.). Tačiau Vilniuje situacija buvo šiek tiek kitokia: antrąjį metų ketvirtį pakilusios, kainos išlaikė didėjimo tendenciją visus metus (žr. 1 pav.).
 
1 pav. Vilnius
 
2 pav. Kaunas
 
3 pav. Klaipėda

Nekilnojamojo turto agentūros „Proreal“ brokerio Lino Janučio teigimu, pernai Vilniuje nuomininkai labiausiai domėjosi ekonominės ir vidutinės klasės butais, o šildymo sezonu išsiskyrė poreikis nuomotis būstą, esantį miegamuosiuose rajonuose, kuriuose didesnė naujos statybos butų pasiūla, o siūloma nuomos kaina mažesnė nei mikrorajonuose, esančiuose arčiau centrinės miesto dalies. 

Nekilnojamojo turto agentūros „Kauno NT“ vadovas Martynas Asakavičius pastebi, kad Kaune praėjusių metų vasarą buvo aktyviausi studentai, ieškoję pigesnių 1–2 kambarių butų, o kitu laikotarpiu pagrindiniai nuomininkai buvo šeimos arba pavieniai asmenys, kurie vasarą vengia ieškoti gyvenamojo būsto nuomai, nes jį kartais vos per kelias valandas išgraibsto studentai. M. Asakavičiaus teigimu, Kaune 2013 m. norintiems išsinuomoti 1–2 kambarių tvarkingą butą tekdavo sumokėti 500–600 Lt, nesuremontuotą 1–2 kambarių butą – 300–400 Lt. Naujos statybos visiškai įrengtų būstų nuomos kainos svyravo nuo 800 Lt iki 2000 Lt per mėnesį, priklausomai nuo buto strateginės vietos. Tačiau tokių butų pasiūla Kaune santykinai nėra didelė, nors paklausą jie turi nemažą.

Klaipėdoje su butų nuoma dirbantis nekilnojamojo turto agentūros „Memelio būstas“ vadovas Ruslanas Suščij pastebi, kad pernai didžiausią paklausą turėjo 1–2 kambarių butai nuomai, kurių kaina siekė iki 500 Lt. Yra nemaža dalis gyventojų, kurie norėtų uostamiestyje nuomotis namą iki 2000 Lt, tačiau tokio nekilnojamojo turto objektų pasiūlos trūksta.

Aruodas.lt statistika rodo, kad šiuo metu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje butų nuomos pasiūlos daugumą sudaro 2 kambarių butai nuomai, o mažiausiai yra 1 kambario butų nuomos pasiūlymų. 
 
Atsižvelgiant į įvairiuose miesto mikrorajonuose (išskyrus Senamiestį) nuomojamų butų skelbimus, Vilniuje vieno kambario senos statybos buto nuomos kaina mėnesiui svyruoja nuo 650 iki 900 Lt, naujos statybos – nuo 900 iki 1200 Lt. Dviejų kambarių senos statybos vidutinė buto nuomos kaina skelbimuose siekia apie 750–1100 Lt, naujos statybos – apie 1100–1500 Lt. 

Kaune vieno kambario senos statybos butų vidutinė nuomos kaina siekia 350 Lt, dviejų kambarių – apie 600 Lt mėnesiui. Naujos statybos dviejų kambarių buto nuomos kaina skelbimuose yra vidutiniškai 1100 Lt mėnesiui. Statistika pateikta remiantis butų, esančių įvairiuose miesto mikrorajonuose, išskyrus Senamiestį, duomenimis. 

Klaipėdoje vieno kambario senos statybos buto nuomos kaina siekia apie 600 Lt, dviejų kambarių – apie 850 Lt. Naujos statybos dviejų kambarių buto vidutinė nuomos kaina skelbimuose yra apie 1200 Lt. Statistika pateikta remiantis butų, esančių įvairiuose miesto mikrorajonuose, išskyrus Senamiestį ir Centrą, duomenimis. 
 
 
 

Šaltinis: www.aruodas.lt