Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Aruodas.lt: liovėsi augti butų nuomos kainos

 Aruodas.lt: liovėsi augti butų nuomos kainos

Pasibaigęs antras rudens mėnuo parodė, kad butų nuomos pasiūlos kainos nustojo augti – spalio mėnesį jos buvo 1-2 proc. mažesnės nei rugsėjį. Nepaisant to, kad pasiūlos kainų kreivė nusileido žemyn, už būsto nuomą nuomininkai šiuo metu priversti mokėti didesnę pinigų sumą nei tuo pačiu laiku pernai.

 

Nuomos kainų pokytis skelbimuose

Vidutinės skelbimuose siūlomos butų nuomos kainos šiemet buvo didžiausios liepos-rugpjūčio mėnesiais. Rugsėjį nuomotojų lūkesčiai ėmė mažėti. Spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, siūlomos butų Vilniuje nuomos kainos sumažėjo apie 1,6 proc., Kaune – beveik 3 proc., Klaipėdoje – apie 2 proc. Vis dėlto kainos išliko didesnės nei tuo pačiu metu pernai – metinis pasiūlos kainų augimas siekia apie 4 proc. Vilniuje, 11,5 proc. Kaune ir 11,7 proc. Klaipėdoje.

Spalį vidutinė butų nuomos kaina skelbimuose siekė apie 8,5 Eur/m² sostinėje, 6 Eur/m² Kaune ir 6,1 Eur/m² Klaipėdoje (kainų piko laikotarpiu – liepos-rugpjūčio mėnesiais – kainos buvo 9 Eur/m² Vilniuje ir 6,7 Eur/m² Kaune bei Klaipėdoje). Tokias butų nuomos pasiūlos kainų tendencijas atskleidžia lankomiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika.

 

Už kokią kainą norima išnuomoti butus?

Spalį vieno kambario butą norėta išnuomoti vidutiniškai už 250 Eur/mėn. Vilniuje, 210 Eur Kaune ir 190 Eur Klaipėdoje. Dviejų kambarių butų vidutinė nuomos kaina, siūloma portale Aruodas.lt publikuotuose skelbimuose, siekė apie 430 Eur/mėn. sostinėje, 320 Eur Kaune ir 310 Eur Klaipėdoje. Tai vidutinės butų nuomos pasiūlos kainos, apskaičiuotos neatsižvelgiant į konkrečius nuomojamo būsto ypatumus.Norintiems nuomotis butą su reguliuojamu centriniu kolektoriniu šildymu tektų rinktis iš brangesnių pasiūlymų. Vieno kambario butą spalį norėta išnuomoti už 350 Eur/mėn. Vilniuje, už 260 Eur Kaune ir 230 Eur Klaipėdoje. Dviejų kambarių buto su reguliuojamu centriniu kolektoriniu šildymu kaina skelbimuose spalį siekė apie 500 Eur/mėn. Vilniuje, 400 Eur Kaune ir 350 Eur Klaipėdoje. Pasiūlos kainos apskaičiuotos, neatsižvelgiant į konkrečią nuomojamo būsto vietą ir kitus ypatumus.Nuomojamų butų su centriniu šildymu nuomos pasiūlos kainos buvo nuo keliolikos iki keliasdešimties procentų mažesnės nei nuomojamų butų su reguliuojamu šildymu. Vieno kambario buto su centriniu šildymu nuomos pasiūlos kaina spalį siekė apie 230 Eur/mėn. Vilniuje, 190 Eur Kaune ir 180 Eur Klaipėdoje, dviejų kambarių butų – atitinkamai 360 Eur Vilniuje, 260 Eur Kaune ir 270 Eur Klaipėdoje mėnesiui.Žemiau pateikiame informacijos, kaip skiriasi vidutinės butų skirtinguose didmiesčių mikrorajonuose nuomos pasiūlos kainos.

Šaltinis: www.aruodas.lt