Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Aruodas.lt: kas gyventojams svarbu, renkantis būstą?

Aruodas.lt: kas gyventojams svarbu, renkantis būstą?

Renkantis būstą, kyla nemažai galvosūkių – galvą tenka sukti svarstant, kokie namai tuo metu būtų tinkamiausi, kokioje vietoje gyventi saugu, ar bus patogu vykti į darbą, galų gale, tenka tiksliai paskaičiuoti, kokia būsto kaina yra įkandama. Portalo Aruodas.lt duomenys rodo, kad patys svarbiausi kriterijai nesikeičia jau kelerius metus – ieškodami būsto, gyventojai labiausiai renkasi pagal vietą ir kainą.

Besidominčiųjų nekilnojamuoju turtu portalo Aruodas.lt apklausoje prašyta įvardinti svarbiausius, jų manymu, kriterijus, ieškant būsto. Apie 91 proc. respondentų vietą išskiria kaip svarbiausią aspektą, vos keliais procentais mažiau (88 proc.) apklausos dalyvių nurodo kainą. Beveik prieš metus atlikto panašaus tyrimo rezultatai buvo panašūs: vietą ir kainą kaip svarbiausius kriterijus nurodė atitinkamai 78 ir 75 proc. respondentų.

Portalo Aruodas.lt vadovė Viktorija Steponavičiūtė pastebi, kad vietą padeda įvertinti įvairi papildoma informacija: „Todėl ne tik tikriname skelbimus, kad žemėlapyje būtų teisingai pažymėta siūlomo nekilnojamojo turto vieta, bet ir rodome atstumus iki artimiausių mokyklų, darželių, parduotuvių, yra galimybė matyti „Google“ gatvės vaizdą ar tiksliai apsibrėžti žemėlapyje plotą, kuriame esantis nekilnojamasis turtas domina. Be to, pateikiame informacijos apie nusikalstamumą toje teritorijoje. Tai padeda besirenkantiems būstą įsivaizduoti, kokioje aplinkoje tektų apsigyventi“.

Ieškantieji būsto atsižvelgia ir į kokybės kriterijų – pirkėjams svarbu įsigyti kokybiškai pastatytą nekilnojamąjį turtą, kuris vėliau nekeltų papildomų rūpesčių. Kokybę kaip vieną iš svarbiausių dalykų įvardija 76 proc. portalo apklausoje dalyvavusių asmenų. Vis dėlto paklausti, ar geriau sumokėti daugiau už kokybiškesnį būstą ar mažiau už ne tokį kokybišką, respondentai tai vertina dvejopai. Apie 48 proc. sumokėtų daugiau, kad tik įsigytų kuo kokybiškesnį būstą. O 41 proc. rinktųsi mažesnę kainą ir trūkumus ryžtųsi remontuoti patys. Likę apie 14 proc. mano, jog esminių kokybės skirtumų tarp skirtingų pastatų nėra.

Daugiau kaip pusei (apie 62 proc.) respondentų svarbus susisiekimas – aktualu tiek galimybė vykti asmeniniu transportu, tiek viešuoju. Ieškodami būsto, respondentai sako norintys įvertinti, kiek laiko truktų nuvykti į darbovietę ir grįžti, per kokį laikotarpį pavyktų pasiekti kitas svarbias įstaigas. Aruodas.lt vadovė V. Steponavičiūtė pastebi, kad skelbimuose taip pat galima matyti ir galimybes susisiekti viešuoju transportu – kiek metrų yra iki artimiausios autobuso ar troleibuso stotelės bei kokiais maršrutais ten viešasis transportas važiuoja.

Apie pusė (52 proc.) apklausoje dalyvavusiųjų mano, kad būsto išplanavimas yra taip pat itin svarbus.

Kiti kriterijai kaip vieni svarbiausių, renkantis būstą, buvo įvardinti mažiau nei pusės respondentų. Po 45 proc. asmenų svarbu, kelintas aukštas, kokia langų orientacija ir koks šildymo tipas įrengtas siūlomame būste. Kai kuriuose Aruodas.lt skelbimuose galima matyti, kokią išlaidų sumą tektų paskirti, norint susimokėti už šildymą: pateikiamos vidutinės šildymo kainos ir kaip jos kinta skirtingais mėnesiais.

Apie 43 proc. apklausos dalyvių svarbu infrastruktūra, likusiems 26 proc. – kokie kaimynai gyvena greta ir kaip pavyktų su jais sutarti.Aruodas.lt informacija

Šaltinis: www.aruodas.lt