Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Ar šildymo sąnaudos koreguos būsto kainas?

Ar šildymo sąnaudos koreguos būsto kainas?
Netrukus prasidėsiantis šildymo sezonas verčia nerimauti ne vieną gyventoją ir skatina mąstyti, kokių sąskaitų už šildymą šiais metais galima tikėtis. Vieni mano, kad įkainiai gali net padidėti, kiti teigia, kad didėjančios šildymo kainos gali turėti įtakos būsto kainoms apskritai. 

Prognozuojama, kad pigs turtas, kurio šildymas kainuoja daugiausiai 
Įprasta manyti, kad prasidėjus šildymo sezonui būsto kainos turi kristi, nes pats būsto išlaikymas kainuoja brangiau nei šiltuoju metų laiku. Patys būsto ieškantieji ar besidomintieji nekilnojamuoju turtu mano, kad pastatus ėmus šildyti gali kisti tik to būsto, kurio išlaikymas kainuoja daug, kainos, rodo portalo Aruodas.lt atliktos apklausos rezultatai. Tokios nuomonės laikosi apie 60 proc. respondentų.

Likusiųjų atsakymai procentais pasiskirstė beveik lygiomis dalimis, tačiau rodo skirtingą požiūrį. Dalis Aruodas.lt apklausos dalyvių mano, kad šildymo sezonui įsibėgėjus viso nekilnojamojo turto kainos mažės, kiti – kad viso nekilnojamojo turto didės, likusieji mano, kad pokyčių apskritai nevyks.

Dauguma mano, kad šildymas brangs
Aruodas.lt apklausos rezultatai atskleidė, kad gyventojai mano, jog už šildymą šį sezoną teks pakloti dar daugiau nei anksčiau – netgi 80 proc. nusiteikę, kad už šildymą teks mokėti daugiau. Apie 18 proc. apklausos dalyvių mano, kad šildymo sąnaudos neturėtų keistis, dar 2 proc. žvelgia optimistiškai ir tikisi, kad šildymo kaina mažės.

Nors dauguma mano, kad už šildymą teks mokėti didesnę sumą, tačiau pripažįsta niekaip specialiai šildymo sezonui nesiruošiantys (60 proc. respondentų). Vis dėlto beveik trečdalis apklausoje dalyvavusiųjų teigia, kad šiltuoju metų laiku taupė pinigus artėjančiam šildymo sezonui, o dar 12 proc. respondentų persikraustė į ekonomiškesnį būstą.

Pigiausias šildymas – kietu kuru
Paklausti, koks, jų nuomone, pigiausias šildymas, dauguma Aruodas.lt respondentų teigia, kad mažiausių sąnaudų reikalauja šildymas kietu kuru (29 proc.) arba geoterminis šildymas (25 proc.). Taip pat malkos (23 proc.) arba dujinis šildymas (17 proc.) įvardijami kaip vieni iš pigiausių. Vartotojų nuomone, didžiausių sąnaudų reikalauja šildymas elektra.

Pastato renovacija – mažesnės išlaidos šildymui?
Aruodas.lt apklausos dalyvių nuomone, sutaupyti ir mokėti už šildymą mažiau leistų pastatų renovacija. Beveik pusė respondentų mano, kad sutvarkius pastatus iš esmės, pertvarkius, pakeitus langus, apšiltinus sienas, jį reikėtų mažiau šildyti, o tai garantuotų mažesnes išlaidas šildymui.

Vis dėlto dalis respondentų mano, kad renovacijos darbai ar kiti pastatų atnaujinimai nesukurtų ilgalaikės išeities: beveik trečdalis apklausos dalyvių mano, kad po pastato atnaujinimo išlaidos iš pradžių būtų mažesnės, o paskui vėl padidėtų, dar 23 proc. respondentų apskritai mano, kad net ir atnaujinus pastatą išlaidos šildymui gali būti tokios pat kaip iki atnaujinimo.

Aruodas.lt informacija
  
Šaltinis: www.aruodas.lt