Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Ar norėtumėte gyventi lofte?

Ar norėtumėte gyventi lofte?
Prieš kelerius metus Lietuvoje imta vis labiau pardavinėti loftus – didelio ploto, paprastai nepertvertas gyvenamąsias patalpas buvusiame pramoninės paskirties pastate arba kitose negyvenamosiose patalpose. Šiuo metu loftai iš tiesų domina dalį nekilnojamojo turto ieškančiųjų ir norintiesiems gyventi tokiame būste siūloma tiek nuomojamų, tiek parduodamų variantų.

Loftą rinktųsi kas trečias

Vidutiniškai trečdalis portalo Aruodas.lt respondentų teigia, kad norėtų gyventi lofte. Kitas trečdalis nežino ir negali atsakyti, ar rinktųsi loftą kaip gyvenamąją vietą. Ketvirtadalis sako, kad lofte gyventi nenorėtų, atskleidė nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt tyrimas.
 
Norinčius įsikurti loftuose žavi netradicinės didelio ploto loftų erdvės, kurias galima palikti nesuskirstytas ir neperplanuotas arba suplanuoti pagal savo poreikius, galimybė įsirengti ne tik gyvenamąjį plotą, bet ir kūrybines dirbtuves, studiją, netradicinę darbo vietą. Dalis respondentų mano, kad loftai dažniausiai įrengiami strategiškai ypač patogiose miesto vietose, taigi dėl to gali traukti pirkėjų ar nuomininkų dėmesį.

Skeptiškai nusiteikusiųjų nedomina tie loftai, kurie įrengti buvusių gamyklų patalpose: šie respondentai nenorėtų rinktis tokio būsto varianto dėl taršos grėsmės, aplinkos ar blogo vaizdo pro langus. 
 

Didžioji loftų pasiūlos dalis – sostinėje

Šiuo metu pirkėjams nekilnojamojo turto skelbimuose siūloma daugiau kaip šimtas loftų variantų, esančių didžiuosiuose šalies miestuose. Didžiąją pasiūlymų dalį sudaro loftai, parduodami arba nuomojami Vilniuje (Naujamiestyje, Žirmūnuose, Užupyje, Žvėryne ir kt.), kituose miestuose pasiūlymų mažiau. 

Besidomintieji loftais gali rinktis priimtiniausią variantą: šiuo metu siūloma įsigyti nuo vos iki 20 m² ploto siekiančių loftų iki tų, kurių plotas perkopia šimtą kvadratinių metrų. Kainų intervalas taip pat didelis: yra loftų, kurie kainuoja iki 100 000 Lt, tačiau siūloma įsigyti ir tokių, kurių kaina didesnė nei pusė milijono litų ir daugiau. 
 
Per kelerius metus atsirado ir trumpalaikės bei ilgalaikės nuomos loftų pasiūla. Nuomos kaina mėnesiui siekia ne mažiau kaip 1000 Lt, rodo portalo Aruodas.lt skelbimų statistika.
 
 

Šaltinis: www.aruodas.lt