Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

Ar norėtumėte gyventi ant vandens?

Ar norėtumėte gyventi ant vandens?
Įvairiuose Europos didmiesčiuose sparčiai plinta gyvenimo ant vandens idėjos. Upės naudojamos ne tik laivybai, bet ir pritaikomos gyvenimui. Vilnių taip pat pasiekė pirmos tokios idėjos. Entuziastai siūlo Neries upėje statyti namelius ant vandens.

Tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų galėtų įsikurti namų ant vandens kolonija, kuri taptų traukos centru. Čia veiktų kavinės, nedidelės parduotuvės, o gal kažkas įsirengtų būstus.

Neries upė teka pačiame Vilniaus centre, ir būtų labai gaila to neišnaudoti. Laivybai upė per daug sekli, todėl siūloma ją pritaikyti kitokiai veiklai.

Projekto iniciatoriai (S. Paukštys, S. Pilinkus ir V. Ozarinskas) teigia, jog projektas atgaivintų seną tradiciją – anksčiau Neries upė buvo naudojama laivybai, o kai kurie plaustai buvo gyvenami.

Jų manymu, tai nėra sekimas kitų miestų pavyzdžiais. „Tai prisiminimas, kas kažkada egzistavo. Reikia atgaivinti gyvenimą prie vandens", - teigia S. Pilinkus.

Kol kas kalbama tik apie idėją, kuri beveik nieko nekainuoja, tačiau ja tikimasi sudominti verslininkus. Neries krantinėje plaukiojančių namų galėtų atsirasti jau 2014 metais.

Vilniaus savivaldybės atstovai tokią idėją palaiko, tačiau pati savivaldybė įgyvendinti tokį projektą neturi galimybių. Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė teigia, kad Savivaldybė pati negali imtis iniciatyvos, bet gali padėti įgyvendinti idėjas.

Idėjos autoriai supranta, kad žiemą ledonešis gali namus ant vandens nuniokoti. Tai galima išspręsti - ant krantinės siūloma įrengti pakylą, kurios vanduo nesieks, o žiemą ant jos užkelti pastatus. Pavasarį juos vėl būtų galima nuleisti į vandenį.

Lietuvoje namų ant vandens nepamatysime, o štai Olandijoje jie tiek pat įprasti, kaip ir normalūs būstai.

Statyti namų ant vandens Lietuvoje neleidžia ir įstatymai. Yra reikalavimas, kad pastatai būtų ne arčiau kaip 50 metrų nuo kranto.

Bet koks objektas vandenyje laikomas laivu – tad ir vėl keliami atitinkami reikalavimai.

Net prie upių, kurios dažnai patvinsta, Lietuvoje niekas nestato namų ant polių arba paaukštintais pamatais. Nors tai būtų labai naudinga patiems gyventojams.
 
 
Šaltinis: www.remaxcapital.lt