Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

7 iš 10–ies nuomotis renkasi brangesnį naujos statybos būstą

7 iš 10–ies nuomotis renkasi brangesnį naujos statybos būstą
Prasidėjus žiemos sezonui, gyventojams šildymo įkainiai tampa vis aktualesni. Tie, kurie ieškosi ar planuoja ieškotis būsto nuomos pasiūlymų, teigia, kad geriau kas mėnesį mokėtų didesnę pinigų sumą už nuomą ir nuomotųsi naują būstą, nei išleistų mažiau nuomai, gyventų sename name, bet privalėtų skirti daug didesnę pinigų sumą šildymo išlaidoms.

7 iš dešimties renkasi naujos statybos būstą

Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad netgi 70 proc. respondentų šiuo metu teiktų pirmenybę naujos statybos būstui su pigesniu šildymu, bet didesne nuomos kaina, kiti 30 proc. geriau rinktųsi senos statybos butą su brangesniu šildymu, bet mažesniu nuomos mokesčiu. Daugumos teigimu, kainos skirtumas išeina ne toks ir didelis, o komfortas ir gyvenimo kokybė nepalyginti geresnė nuomojantis naujos statybos būstą.

Nuomos kainų skirtumas gali siekti apie penktadalį ar daugiau

Šiuo metu senos ir naujos statybos butų nuomos kainos skiriasi vidutiniškai 20–25 proc. – naujos statybos būsto mėnesio nuomos kaina apie penktadalį didesnė nei senos statybos būsto, rodo didžiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika. 

Centrinėje Vilniaus dalyje (Senamiestyje, Naujamiestyje, Užupyje, Žvėryne) vieno kambario buto su reguliuojamu šildymu nuomos kaina skelbimuose siekia vidutiniškai 1560 Lt/mėn., su centriniu šildymu – apie 1250 Lt/mėn. Dviejų kambarių buto kainos siekia analogiškai apie 2200 ir 1450 Lt/mėn.
 
Likusioje miesto dalyje vidutinė vieno kambario buto su reguliuojamu šildymu nuomos kaina yra apie 930 Lt/mėn., su centriniu – vidutiniškai 750 Lt/mėn. Dviejų kambarių buto su reguliuojamu šildymu vidutinė kaina yra apie 1400 Lt/mėn., su centriniu šildymu – apie 1000 Lt/mėn.

Kauno centrinėje dalyje (Centre ir Senamiestyje) vidutinė vieno kambario buto su centriniu šildymu nuomos kaina siekia 700 Lt/mėn. Vieno kambario butų su reguliuojamu šildymu pasirinktoje mieste dalyje šiuo metu pasiūloje nėra. 
 
Likusioje Kauno miesto dalyje vidutinė vieno kambario buto su centriniu šildymu nuomos kaina siekia apie 500 Lt/mėn., su autonominiu šildymu nuomojamų vieno kambario butų pasiūlos trūksta, kad būtų galima pateikti statistiškai objektyvią pasiūlos kainą. Dviejų kambarių buto su centriniu šildymu nuomos kaina Kauno mieste, išskyrus centrinę dalį, šiuo metu siekia apie 600 Lt/mėn., su reguliuojamu šildymu – vidutiniškai 860 Lt/mėn.

Klaipėdoje vieno kambario butai su centriniu šildymu nuomojami už vidutinę 500 Lt/mėn., 2 kambarių – už 800 Lt/mėn. kainą. Vieno kambario butų su reguliuojamu šildymu šiuo metu pasiūloje nėra daug, kad būtų galima pateikti objektyvią vidutinę nuomos kainą. Dviejų kambarių butai su reguliuojamu šildymu nuomojami už vidutiniškai 1050 Lt/mėn.

Tai skelbimuose pateikiamų butų nuomos pasiūlos vidutinės kainos, kurios gali skirtis, atsižvelgus į tikslią objekto vietą, įrengimą, pastato statybos metus ir kt.

Naujuose namuose labiausi žavi galimybė išlaidas kontroliuoti patiems

Naujos statybos būstas respondentus labiausiai žavi dėl galimybės patiems planuoti savo išlaidas, pavyzdžiui, savarankiškai reguliuoti, kiek šildytis, kada apskritai nesišildyti ir pan.

Taip pat manoma, kad naujos statybos butuose gyvena jaunesni žmonės, kurie labiau nei vyresnio amžiaus piliečiai rūpinasi bendru gerbūviu, yra sukalbamesni, kai reikia imtis kokių nors pokyčių, remonto darbų ir kt.
 
Tie, kurie vis dėlto nuomotųsi senos statybos būstą už mažesnę nuomos kainą, labiausiai kreipia dėmesį į bendrą sumą, kurią tektų išleisti per visą nuomos laikotarpį. Skaičiuojama, kad šiltuoju sezonu išlaidų šildymui nėra, todėl vidutinė nuomos kaina išeina mažesnė nei nuomojantis naujos statybos būstą.
 
 

Šaltinis: www.aruodas.lt