Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

7 faktai, kodėl verta bendradarbiauti su NT brokeriais

7 faktai, kodėl verta bendradarbiauti su NT brokeriais
Nekilnojamojo turto kainos šiuo metu yra gerokai mažesnės nei per vadinamąjį NT burbulą, todėl ekspertai pastebi, kad pirkimo bei pardavimo sandorių praėjusiais metais vis daugėjo. Tačiau apžvelgus NT skelbimų portalus, pastebima, kad kai kuriuos butus, namus ar patalpas žmonės pardavinėja ištisus metus, o gal net ir ilgiau. Ką daryti, kad turto pardavimas arba pirkimas neapkarstų, neužtruktų, o Jūs pats išloštumėte kuo daugiau? 

Žinoma, tik pats pirkėjas ar pardavėjas žino, ko jam reikia, tačiau NT verslas turi savitų vingrybių, kurias puikiai išmano nekilnojamojo turto brokeriai. NT agentūros „Capital Real Estate“ brokeris Šarūnas Kaniava tikina, jog bendradarbiaujant su NT ekspertu sandoriai vyksta kur kas greičiau ir sėkmingiau. „Skeptiškai nusiteikę žmonės dažnai tiesiog nežino, kokios naudos gali tikėtis iš kvalifikuoto brokerio. Kadangi pirkimo ar pardavimo procesas nėra toks paprastas, kiekviename žingsnyje geras brokeris gali stipriai prisidėti prie sėkmingo sandorio įvykdymo“, – tikina Š. Kaniava.

„Capital Real Estate“ brokeris išskyrė septynis pagrindinius bendradarbiavimo su NT brokeriais punktus, kurie kiekvienam pirkėjui ar pardavėjui padės pasiekti patį geriausią ir pelningiausią susitarimą.

Diagnozė. Realios situacijos įvertinimas ir strategijos pasiūlymas, kokiais būdais ir kokia kaina turtą būtų naudingiausia parduoti. Pirkėjams brokeris padeda geriau išsiaiškinti perkamam turtui keliamus reikalavimus, pasiūlo turto paieškos planą. 

Proceso organizavimas. Tam reikia skirti nemažai laiko, turėti kompetencijos. Kiekvieno žingsnelio išmanymas stipriai padidina tikimybę sėkmingai parduoti ar nusipirkti NT, pradedant nuo realios kainos nustatymo, turto paruošimo reklamai, bendravimo su klientais ir t. t.

Pinigai. Iš esmės visi brokerio atliekami veiksmai prisideda prie to, jog turtą įmanoma parduoti didesne kaina nei tokia, kuria galėtų parduoti pats savininkas. Tačiau ne visada piniginė išraiška atspindi brokerio sukuriamą naudą. Dažnu atveju brokerio pagalba tiesiog stipriai padidina tikimybę, jog turtas apskritai bus parduotas rinkos kaina. Tai ypač svarbu esant didelei konkurencijai tarp norinčių parduoti savo nekilnojamąjį turtą, tačiau nesugebančių sėkmingai suvaldyti viso pardavimo proceso.

Trukmė. Šiuo metu normalu, jei žmogus, rinkdamasis nekilnojamąjį turtą, užtrunka metus ar net dvejus. Su profesionalu savo svajonių namus įmanoma surasti per kelis mėnesius, į šį laikotarpį įtraukiant ir derybas su bankais dėl paskolos sąlygų.  Taip pat brokeris gali realiai įvertinti perkamo turto kainos ir kokybės santykį, informuoti apie tokio turto likvidumo galimybes ateityje. 

Saugumas. Abiems pusėms taip pat svarbu, kad visas procesas vyktų saugiai, kad kiekviena šalis būtų užtikrinta, kad įsipareigojimai bus vykdomi. Brokeris išsamiai įvertins, ar pateikiama informacija apie turtą yra teisinga, ar nebus kliūčių ateityje disponuoti perkamu turtu. Taip pat pateikiami sprendimai, kad nė viena šalis neprarastų lėšų dėl neįvykusio sandorio. Vis dar pasitaiko atvejų, kuomet žmonės lengva ranka palieka avansu nemažas pinigų sumas savininkams, nesudarydami avansinių sutarčių ir nenumatydami jokių saugiklių. Rinkos profesionalai be išimčių dirba tik sudarę sutartis. Atsakomybę prisiima ne tik žmogus, perkantis NT, tačiau ir brokeris, kuris įsipareigoja suteikti kokybišką pagalbą.

Derybos. Kadangi net ir šiandien pasitaiko stipriai pervertintų parduodamų namų, nusiderėti galima įspūdingas sumas. Svarbu turėti omenyje, kad kiekvieną namą reikia vertinti individualiai, juos sunku palyginti tarpusavyje. Dažnai savininkai argumentuodami  mini asmeninius vertinimo kriterijus, kurie kitam žmogui galbūt nėra tokie svarbūs. Kartais savo klientams tenka sakyti, jog už namą prašoma suma yra netgi mažesnė nei galėtų būti rinkoje, ir didelių nuolaidų tikėtis neverta. Tačiau yra svarbu mokėti tai įvertinti.  Būtent dėl šių veiksmų ir turimos kompetencijos brokeris galėtų padėti daugiau nusiderėti perkant namą, tačiau tik tuo atveju, jei prašoma kaina yra iš tiesų per didelė ir pirkėjui pritrūksta argumentų derybose su turto savininku. 

Procentai. Kadangi rinkoje yra įvairių kompanijų ir skirtingai save vertinančių specialistų, procentai taip pat skiriasi, kartais net kelis kartus. Profesionalo paslaugos vertinamos 3–4 procentais nuo įvykdomo sandorio sumos. Kaina taip pat priklauso ir nuo sprendžiamos situacijos sudėtingumo.  Šiuo metu rinkoje yra nemažai kompanijų, sutinkančių dirbti ir už 1–2 procentus, tačiau aktyvaus ir kokybiško darbo tikėtis nelabai verta, dažniausiai tokie brokeriai apsiriboja tik skelbimų publikavimu internete. Tačiau kvalifikuoto brokerio derybose laimima suma dažnai viršija jo atlygį. Todėl verta prisiminti seną patarlę, jog taupus moka du kartus.
 
 
 
Šaltinis: www.capital.lt