Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

2016 m. vasario mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

2016 m. vasario mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys
Nekilnojamojo turto rinkos aktyvumas vasarį augo 9 proc., o jį labiausiai skatino didžiuosiuose Lietuvos miestuose išskyrus Vilnių pastebimai pagyvėjusi prekyba butais.

Praėjusį mėnesį fiksuotas metų pradžiai būdingas nekilnojamojo turto rinkos augimas. Preliminariais Registrų centro duomenimis, pirkimo sandoriais vasarį visoje Lietuvoje perleisti 7914 nekilnojamieji daiktai. Tai yra beveik 9 proc. daugiau, nei pirmąjį šių metų mėnesį, kai perleisti 7277 pastatai, patalpos bei sklypai, ir 15 proc. daugiau,  nei praėjusių metų vasarį.

Didžiausias aktyvumo augimas praėjusį mėnesį fiksuotas butų rinkoje. Pirkimo sandoriais vasarį perleisti 2363 butai – beveik 12 proc. daugiau, nei sausį. Lyginant su 2015 m. vasariu, šiųmečio vasario rezultatas yra penktadaliu geresnis. Prekyba butais vasarį pastebimai suaktyvėjo visuose Lietuvos didmiesčiuose, išskyrus Vilnių. Šalies sostinėje pirkimo sandoriais praėjusį mėnesį perleistų butų skaičius nesiskyrė nuo sausio.

Vasarį šeimininkus pirkimo sandoriais pakeitė 583 individualūs gyvenamieji namai – tai yra 4 proc. daugiau, nei perleista sausį, ir 16 proc. daugiau už praėjusių metų vasario rezultatą, kuomet pirkėjai įgijo 503 namus.

Lyginant su pirmuoju šių metų mėnesiu, žemės rinka praėjusį mėnesį buvo 5 proc. aktyvesnė. Vasarį pirkimo sandoriai sudaryti dėl 3762 sklypų – palyginus su 2015 metų vasariu, kai perleista 3390 namų, tai yra 11 proc. daugiau.
 
 
Šaltinis: www.registrucentras.lt