Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

2015 m. spalio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

2015 m. spalio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys
Nekilnojamojo turto rinkoje įprastai aktyvų spalį papuošė didžiausias šiemet per vieną mėnesį parduotų butų skaičius. Tačiau šis rekordas pasiektas mažesnių savivaldybių gyventojų dėka. Tuo pat metu keturiuose iš penkių didmiesčių prekyba būstu buvo vangesnė nei rugsėjį.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, spalį pirkimo sandoriais perleista beveik 10,4 tūkst. pastatų, patalpų bei žemės sklypų kartu sudėjus. Tai yra 3,2 proc. daugiau, nei rugsėjį, kai perleista 10 tūkst. nekilnojamųjų daiktų. Lyginant su 2014 m. spaliu, kuomet savininkus pakeitė 10,1 tūkst. nekilnojamojo turto objektų, šių metų antrasis rudens mėnuo buvo 2,8 proc. aktyvesnis.
 
Spalį, palyginus su rugsėju, aktyviau prekiauta beveik visų rūšių nekilnojamuoju turtu, išskyrus jau metus vangiai perkamus sodo namelius. Praėjusį mėnesį ypač išsiskyrė parduotų butų skaičius. Spalį visoje šalyje perleisti 2970 butų yra ne tik šių metų, bet ir pastarųjų 17 mėnesių rekordas. Tiesa, jį pasiekti padėjo tik periferijoje nežymiai pakilęs rinkos aktyvumas. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose spalį pirkimo sandoriais perleistų butų skaičius lyginant su rugsėju krito.
Didžiausias skirtumas fiksuotas Klaipėdoje, kur butų pardavimai per mėnesį smuko 13 proc. Vilniuje spalį pirkėjai įsigijo 1,4 proc., Kaune – 0,5 proc., Šiauliuose – 5 proc. mažiau butų nei rugsėjį.

Individualių gyvenamųjų namų rinkoje praėjusį mėnesį susiklostė panaši padėtis: kiek aktyviau jais prekiauta periferijoje, o daugelyje didmiesčių namai buvo mažiau paklausūs nei rudens pradžioje. Spalį pirkimo sandoriais iš viso perleistas 851 namas – 1,7 proc. daugiau, nei rugsėjį, kai naujus savininkus įgijo 837 namai.

Prekyba žeme nemažina apsukų: spalį nupirkti 5028 sklypai. Tai yra 2,1 proc. daugiau, nei rugsėjį, kuomet perleisti 4920 sklypai.

Komercinės paskirties nekilnojamojo turto rinkoje taip pat stebimas tvarus sandorių skaičiaus augimas.
 
 
Šaltinis: www.registrucentras.lt