Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

2015 m. sausio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

2015 m. sausio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys
Sausis patvirtino prognozes: įvedus eurą Lietuvos nekilnojamojo turto rinka prisnūdo, o labiausiai sandorių skaičiaus sumažėjimą lėmė būsto segmentas, kurio pagrindiniai pirkėjai – fiziniai asmenys.
 
Preliminariais Registrų centro duomenimis, sausį sandoriais įgyta 5,8 tūkst. nekilnojamųjų daiktų. Tai yra 42 proc. mažiau, nei pernai gruodį, kuomet perleista 10 tūkst. patalpų, pastatų ir žemės sklypų kartu sudėjus.

Nekilnojamojo turto rinkoje sausis tradiciškai yra vienas pasyviausių mėnesių, o šįmet jis yra ramiausias per pastaruosius ketverius metus. Palyginimui, pirmąjį praėjusių metų mėnesį perleista 7424, 2013 m. – 6947, o 2012 m. – 6605 nekilnojamojo turto objektų.

Sandorių skaičiaus mažėjimą labiausiai paveikė prekyba būstu, kurio pagrindiniai pirkėjai – fiziniai asmenys. Lyginant su neįprastai aktyviu praėjusių metų sausiu, ryškiausiai – 39 proc. – sumažėjo butų pardavimo sandorių. Pirmąjį šių metų mėnesį perleisti 1538 butai, o 2014 m. sausį – 2514. Individualių gyvenamųjų namų šį sausį įsigyta 481, tai yra ketvirtadaliu mažiau, nei prieš metus (634). Pirmąjį šių metų mėnesį įsigyti tik 37 sodo nameliai.

Parduotų butų skaičius šių metų pradžioje tolygiai mažėjo visoje šalyje. 

Skirtingai nuo būsto, prekybos žemės sklypais skaičiai beveik nesiskiria nuo užfiksuotų praėjusių metų pradžioje. Šių ir 2014 m. sausį sudarytų žemės sandorių suma skiriasi tik 2 proc. 

Komercinės paskirties nekilnojamojo turto rinka, kurioje pirkėjai – įmonės ir organizacijos, į euro įvedimą kol kas nesureagavo, o kai kuriuose šios rinkos segmentuose prekyba net suaktyvėjo. 

Verta pažymėti, jog dalis sausio mėnesį užfiksuotų sandorių yra pradėti dar praėjusiais metais. Tikėtina, jog vasario mėnesį nekilnojamojo turto rinka dar labiau prisnūs.
 
 
Šaltinis: www.registrucentras.lt