Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

2015 m. liepos mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

2015 m. liepos mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys
Lietuvos nekilnojamojo turto rinka vidurvasarį vėl pažymėjo didesniu nei birželį sandorių aktyvumu: ūgtelėjo būsto ir daugelio rūšių nekilnojamojo turto pardavimas, kiek vangiau prekiauta tik negyvenamaisiais pastatais bei žeme.

Registrų centro duomenimis, praėjusį mėnesį pirkimo sandoriais visoje šalyje perleista per 10,2 tūkst. nekilnojamųjų daiktų. Tai yra 4 proc. daugiau nei pirmąjį vasaros mėnesį ir kiek daugiau nei pernai birželį, kuomet buvo parduoti 10194 patalpos, pastatai ir žemės sklypai kartu sudėjus.

Būsto rinkoje, kuriai priskiriami individualūs gyvenamieji namai, butai daugiabučiuose bei sodo nameliai, praėjusį mėnesį parduotų objektų skaičius palyginti su birželiu išaugo beveik 320 vienetų arba 8,9 proc. Ryškiausias būsto rinkos ūgtelėjimas pastarąjį mėnesį fiksuotas Vilniuje ir Šiauliuose, Klaipėdoje gana aukštas prekybos butais lygis stebimas tris mėnesius iš eilės. Panevėžyje būsto rinka lieka panašiame lygyje kaip pernai, o Kauno miestas, nors ir galintis pasigirti antra pagal dydį šalyje būsto rinka, niekaip nepasiekia pernai fiksuoto pirkėjų entuziazmo lygio.

Palyginus su 2014 m. vidurvasariu, būsto rinkoje šią liepą parduotų objektų skaičius buvo mažesnis beveik 290 vnt. arba 6,9%. Tačiau aiškinant tokį skirtumą nederėtų pamiršti, jog pernai pavasarį bei vidurvasarį būsto rinką kaitino neįprastas su euro įvedimu susijęs pirkėjų elgesys, kurio motyvai buvo pakankamai plačiai nušvieti ir aptarti viešojoje erdvėje.
 
 
Šaltinis: www.registrucentras.lt