Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

2015 m. balandžio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

2015 m. balandžio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys
Balandį nekilnojamojo turto rinkos aktyvumas augo sveikai  ir išliko draugiškas NT pirkėjams.

Praėjusį mėnesį, preliminariais Registrų centro duomenimis, sandoriais perleisti 8423 pastatai, patalpos ir sklypai kartu sudėjus. Balandžio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumas kovą pranoko tik 5,5 proc. (kovą perleisti 7985 NT objektai). Už neįprastai entuziastingą 2014 m. balandį, šio rezultatai yra trečdaliu (34,1 proc.) kuklesni. Šio balandžio rezultatai labiau primena dar ankstesnius metus, kuomet rinkos nekaitino artėjantis euro įvedimas.

Visoje Lietuvoje balandį pirkėjai įsigijo 2378 butus. Tai yra 6,6 proc. daugiau, nei mėnesį prieš tai, ir 23 proc. mažiau, nei tą patį mėnesį pernai.

Nors balandžio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumas išliko panašus į kovo, pagyvėjo prekyba gyvenamaisiais namais ir žemės sklypais. Praėjusį mėnesį perleisti 788 namai – 22,6 proc. daugiau nei kovą. Vis dėlto, tai yra 11,3 proc. mažiau, nei pernykštį balandį.

Panašus aktyvumo augimas stebėtas ir žemės rinkoje. Iš viso praėjusį mėnesį įsigyti 4743 sklypai. Lyginant su kovu, pardavimo sandoriais perleista 19,9 proc. daugiau žemės sklypų. Palyginus su 2014 m. balandžiu, tai yra 31,4 proc. mažiau.

Sodo namelių populiarumas išlieka žymiai sumenkęs – balandį įsigyti tik 69 sodo nameliai.

Nusistovėjusi nekilnojamojo turto rinka leidžia prognozuoti, jog pirkėjai turės iš ko rinktis, tad jų derybinė galia augs. Vis dėlto dėl sveikos ir gerai prognozuojamos sandorių dinamikos NT pardavėjai neturėtų mažinti kainų. Tokį šių metų scenarijų Registrų centro specialistai vadina optimaliu, teikiančiu proporcingą naudą visiems rinkos dalyviams.
 

 
Šaltinis: www.registrucentras.lt