Nekilnojamo turto skelbimai

Prisijungti

2012 M. SPALIO MĖN. STATYBOS SĄNAUDŲ ELEMENTŲ KAINŲ POKYČIAI

2012 m. spalio mėn., palyginti su rugsėjo mėn., statybos sąnaudų elementų kainos sumažėjo 0,3 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Šiam pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 2,9 procento sumažėjęs darbo užmokestis bei 0,7 procento padidėjusios statybinių medžiagų ir gaminių kainos. Iš statybinių medžiagų ir gaminių per mėnesį labiausiai pabrango vamzdžiai – 2,3 procento, izoliacinės medžiagos – 1,1, įvairių rūšių betonas ir mišiniai – 0,5 procento, o atpigo langai ir durys – 0,3 procento.

Per mėnesį daugiausia atpigo gyvenamųjų pastatų statyba – 0,9 procento, ir pastatų remontas – 1,1 procento.

Per metus (2012 m. spalio mėn., palyginti su 2011 m. spalio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 2,7 procento. Tai lėmė 3,6 procento padidėjusios statybinių medžiagų ir gaminių kainos bei 1,5 procento – darbo užmokestis. Iš statybinių medžiagų ir gaminių per metus labiausiai pabrango įvairių rūšių betonas ir mišiniai – 5,3 procento, izoliacinės medžiagos – 5,2, betono ir gelžbetonio gaminiai – 4,9, bendrosios statybinės medžiagos – 4,7, vamzdžiai – 4,2 procento.

Įtaka bendrajam statybos sąnaudų elementų kainų pokyčiui priklauso ne tik nuo sąnaudų elemento kainų pokyčio dydžio, bet ir nuo to, kokia yra šio elemento vertės lyginamoji dalis bendroje statinių statybos vertėje.
 
 
Šaltinis: http://www.stat.gov.lt