Skelbimas nebegalioja. Rodyti panašius skelbimus »

Zarasų r. sav., Skeldų k., žemės ūkio paskirties sklypas

Skelbimą peržiūrėjo (iš viso/šiandien): 505/0. Įsiminė: 4
Plotas (a):
770 a

Kaina:
45 000 € (58 €/a)

Veiksmas:
Pardavimui

Paskirtis:
Žemės ūkio

Ypatybės:
Kraštinis sklypas, su pakrante

Gražutės regioninis parkas.
Yra priimtas teismo sprendimas dėl sodybos buvimo fakto patvirtinimo.

Parduodamas sklypas sodybos statybai prie Antalieptės tvenkinio (marių). Vieta idealiai tinkanti gyvenimui, poilsiui ar kaimo turizmo veiklai vykdyti.
Gražutės regioninis parkas. Čia suskaičiuojama per 70 vandens telkinių, užimančių 5700 ha (Antalieptės marios, Luodis, Samavas, Dūkštas, Šventas ir kt.). Parke saugomas miškingas ir ežeringas Šventosios aukštupio ežeryno kraštovaizdis. 16 km tęsiasi sudėtingiausią konfigūraciją Lietuvoje turintis vandens telkinys – Antalieptės marios (užtvindžiusios 26 ežerus, kurie susiliejo Šventosios vandeniu užpildytame duburyje) su daugybe salų, pusiasalių ir įlankų. Gražutės giria ir kiti miškų masyvai užima apie 55 proc. teritorijos, apie penktadalį parko teritorijos sudaro vandens telkiniai ir nedidelės pelkės.
Įspūdingas Tumiškių moreninis kalvynas, čia gausu stambių lėkštų 20–40 m aukščio kalvų. Daug vaizdingų ežerų – Luodžio, Samavo, Asavo, Šiurpio, Veprio, Ligajos, Ažukalnio, Zalvo ir kt.
Šiame parke yra Šventosios, gražiausios Rytų Aukštaitijos upės, ištakos. Hidrografiniu požiūriu pažymėtini tokie unikumai kaip benuotakiniai Švento ir Šiurpio ežerai, sudėtingiausią konfigūraciją visoje Lietuvoje turintis vandens telkinys – Antalieptės marios su gražiu salynu ir unikaliu pusiasalių raizgynu, didelis Luodžio ežeras su jame esančiomis dviem nerijomis-ragais, ypatingu nuolydžiu pasižymintis Šavašos upelis. Švento ežeras, kuriame pastebimi didžiausi vandens horizonto svyravimai, yra savotiškas hidroklimatinis barometras. Didžiausią plotą užima Gražutės giria, senovėje buvęs stambus miško masyvas. Buveinių įvairove išsiskiria Smalvo ir Smalvykščio ežerai su didžiausiu Zarasų rajono pelkiniu kompleksu. Dėl didelės buveinių įvairovės parke gausu saugomų rūšių.


Santrauka: 45 000 € / 770 a / Žemės ūkio
Pardavėjo kontaktai
Pardavėjo kontaktiniai duomenys nėra rodomi,
nes skelbimas nebegalioja.
Rodyti panašius skelbimus »
Nuoroda
www.aruodas.lt/11-832779
Įdėtas
2017-10-11
Redaguotas
2018-10-18
Įsiminė
4
Peržiūrėjo
505/0 (iš viso/šiandien)